Eiropa atceras staļinisma un nacisma upurus

- 23.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vēl aizvakar sakarā ar 1991. gada 21. augustā Latvijas Augstākās Padomes pieņemto likumu «Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu» izkārām valsts karogus priecīgā svētku noskaņojumā.

Šodien tie izlikti atkal, bet ar sēru lentēm, jo Eiropas Savienības dalībvalstīs atzīmē Staļinisma un nacisma upuru atceres dienu. Šī ir viena no septiņām arī Latvijā atzīmējamo sarakstā iekļautajām dienām, kas veltīta tieši režīmu noziedzīgo darbību upuru piemiņai. Katru gadu karogus sēru noformējumā izkaram arī komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienās – 25. martā un 14. jūnijā, kad pieminam uz Sibīriju izsūtītās Latvijas ģimenes, 17. jūnijā – Latvijas Republikas okupācijas dienā, 4. jūlijā – Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā, kā arī decembra pirmajā svētdienā, godinot pret latviešu tautu vērstā totalitārā komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņu.

Vai sēru dienu mūsu kalendārā nav par daudz? Taču katra no tām vēsta par atsevišķām Latvijas cilvēku grupu, arī tautu traģēdijām un priekšlaikus varmācīgi aprautām dzīvībām, tādēļ ir godā turama un ar piemiņas brīdi atgādināma.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru