Erudīcijas spēle būs arī nākamgad

- 12.Augusts, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Valmieras 5.vidusskolā (V5V) aizritēja jau 13. erudīcijas spēle «Zini! Mini! Uzzini!».

Sākotnēji to bija paredzēts spēlēt skolas pagalmā, bet, patraucējot lietus mākoņiem, spēlētāji pārcēlās uz skolas plašo sporta zāli, kur bija iespējams ievērot šobrīd spēkā esošos ierobežojumus. Neskatoties uz to, ka pie debesīm spoži spīdēja pilnmēness un šī pēc kārtas bija trīspadsmitā spēle, viss noritēja ļoti veiksmīgi, patīkami un bez starpgadījumiem.

Vasara ir visai interesants laiks pasākumu rīkošanai, jo cilvēki dodas pie dabas un labprāt laiku pavada savos dārzos, tāpēc organizatoru starpā radās diskusijas par spēles rīkošanas dienu. Sākotnējo ieceri, 6. augustu, viņi nomainīja pret ierastajām otrdienām, kā tas bija pirms pandēmijas. «Mēs smējāmies, ka mēs laiku varam pasūtīt, bet beigās lija lietus, bet 6.augustā bija ļoti labs laiks. Sanāk, ka tās lietas, ko mēs brīžam sarunājam pirmās, tās ir tās, ko varbūt vajag īstenot,» stāsta erudīcijas spēles «Zini! Mini! Uzzini!» organizators un V5V absolvents Gustavs Māziņš.

Kopumā uz augusta spēli bija pieteicies maksimālais komandu skaits – 20, no kurām divas nepiedalījās dažādu apstākļu dēļ. Katrā komandā ir pieci spēlētāji, un spēles organizatori rēķinājās, ka pasākumu apmeklēs virs 100 cilvēkiem, jo kādam līdzi paņemti bērni, tāpēc pozitīvais aspekts, ka no 1.augusta iekštelpās varēja pulcēties jau līdz 250 personām. «Mums nebija jādomā, ka ir jāsamazina komandu skaits, lai mēs varētu viņiem atļaut spēlēt, jo visus ierobežojumus cenšamies ievērot no epidemioloģiskās drošības viedokļa,» stāsta Gustavs.

Nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ spēle notika sporta zālē, kas bija kaut kas jauns gan spēlētājiem, gan pašiem organizatoriem. «Mēs arī sapratām, ka tāpat kā bijām paredzējuši pasākuma norisi ārā, kur cilvēki ierodas ar saviem plediņiem vai krēsliem, tieši to pašu varam īstenot arī sporta zālē, ka mums nav nepieciešams speciāli nest galdus un krēslus, jo tas savā ziņā tāpat kā 25. jūnijā notikušajai spēlei piešķir brīvāku atmosfēru. Ir sajūta kā tādos dārza svētkos. Arī man pēc sajūtas, kad es pastaigāju un aprunājos ar komandām, viņi min, ka tas vairs nav tik oficiāli, bet ka ir jauka kompānija, kas ir sanākuši kopā baudīt vakaru,» tā Gustavs, ko spēles veidošanas komanda dēvē arī par spēles Bosu. Šajā vakarā uzvaras laurus plūca komanda «nJoy», otrajā vietā atstājot «Pārcēlājus», bet trešo vietu ieguva komanda «DOMĀ».

Kā pats Gustavs vērtē, ir pāris komandas, kas spēlē piedalās kopš pašiem pirmsākumiem (2018. gada maijā notika pirmā spēle), tāpat ir lojālie spēlētāji, bet ik reizi ir kādas 2 – 3 jaunas komandas. Spēlētāju un organizatoru vidū izveidojušās draudzīgas attiecības. «Patiesībā man jau ir sajūta, ka tas ir draugu vakars, jo nešķiet, ka kāda komanda būtu sveša,» tā absolvents. Lai arī viņš rudenī mācības uzsāks Latvijas Kultūras akadēmijā, viņš un spēles komanda plāno erudīcijas spēli saglabāt: «Es ļoti ceru, ka es savu studiju grafiku varēšu salāgot, ka es vismaz vienu reizi mēnesī varēšu darba dienas vakarā atbraukt uz Valmieru un šo spēli izveidot.»

KOMANDA. No kreisās – absolvente Erita Keita Krusta, šajā spēlē palīdzēja pie punktu ievades; spēles Boss, absolvents Gustavs Māziņš; spēles fotogrāfe, informātikas skolotāja un mācību pārzine Vidaga Āboliņa; tagad jau 10. klases skolnieks Alans Grads, kurš filmē spēles; spēles vadītāja, skolas psiholoģe Inita Trapāne; atbilžu labotāja, skolas sociālā pedagoģe Jolanta Krišjāne; 12. klases skolnieces Arita Sukure un Ance Luīze Apsīte, kas spēlē ievāc atbilžu lapas, un matemātikas skolotāja, atbilžu labotāja Linda Broka. V5V foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru