Esam pirmajā vietā Eiropā! Bet šoreiz nelepojamies...

- 28.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Jau vairākas dienas ziņu vietnēs stabili turas informācija, ka Latvija pēc Covid-19 saslimušo skaita uz 100 000 iedzīvotājiem ir pirmajā vietā Eiropas reģionā. Dati mainās, bet nešķiet, ka Gruzijai un Igaunijai izdosies mūs tuvākajā laikā apsteigt. Rekords skumjš, bet paši vien šoreiz esam vainīgi.

Zinu, ka daļa sabiedrības nevakcinējas vai atlika vakcinēšanos bailēs no iespējamām sekām, blakusparādībām. Ar savu pamatojumu – vakcīnas nav pārbaudītas, tās nevarēja izstrādāt tik īsā laikā. Šeit vajadzētu atcerēties vēsturi. 1796. gadā angļu ārsts Edvards Dženners veica vienu no izcilākajiem atklājumiem medicīnas vēsturē – viņš izgudroja vakcīnu pret melnajām jeb īstajām bakām. Tā bija slimība, kas regulāri viņā saulē aizraidīja cilvēku tūkstošus, turklāt ar gandrīz simtprocentīgu mirstību.

Dženners ievēroja, ka slaucējas neslimoja ar melnajām bakām, un noskaidroja, ka viņas ir pārslimojušas tā sauktās «govju bakas» un ieguvušas imunitāti. Lai apstiprinātu savu hipotēzi, viņš ievadīja govju baku vīrusu astoņus gadus vecam kalpones dēlam.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru