Ēvelē jau padzen ziemu!

- 8.Februāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Svētdien pēc pusdienas, spīdot jaukai sau­lītei un salam pieturoties tikai kādos piecos grādos mīnusā, parkā aiz Ēveles Tautas nama teju pussimts vietējo un arī dažu labu ciemiņu, Liesmu ieskaitot, bija pulcējušies, lai visi kopā jautrā burziņā atvadītos no ziemas.

Kā zināms, latviešiem tie ir Meteņi, tāpēc īsti reizē bija kopīga senu tradīciju atcerēšanās, rotaļas un kāds improvizēts dejas solis arīdzan. Meteņu izdarības muzikāli jestrākas padarīja folkloras kopas Rota dziedātāji un muzikanti kopā ar kapelu Rūvenas aure. 

Kā jau pienākas kārtīgam pasākumam, galvenā runātāja un mājasmāte bija Ēveles Tautas nama vadītāja Anda Jukāme, kura visas darīšanas pieteica un salika pa plauktiņiem: «Sveicināti visi Ēvelē, kur pirmo reizi, kopš es atceros, tiek svinēti Meteņi jeb atvadas no ziemas! Tā šogad bijusi gana gara, nu jau būtu laiks griezt visu uz pavasara pusi. Cerībā, ka tas pienāks ātrāk, mēs šodien visi kopā ziemu dzīsim prom!» 

Pēc kopīgi nodziedātas Nāc, nākdamis, Metenīti, daudzi tevis gaidītāji muzicētājs, viņš arī Kāpostgalva ar akordeonu, Valdis Meijers precizēja, ka pēc latviešu kalendāra šajā svētdienā būtu nevis tikai 5. februāris, bet jau 6. datums – īstā Meteņu diena.

PROM! Saulītei spīdot un sanākušajiem dziedot, Meteņu ugunskurā sadega salmu lelle – Ziema. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru