Francijas kooperāciju raksturo vienlīdzības princips

- 8.Marts, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

No 19. līdz 24. februārim Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) valdes un biroja pārstāvji, kā arī graudu audzētāju kooperatīvu «Daiva», «Saimnieks-V», «Lauku saime» un «Ošenieku grauds» vadītāji, darbinieki un biedri piedalījās darbu vērošanas vizītēs Francijā, apgūstot šīs valsts graudu kooperācijas sistēmas uzbūvi un darbības formu.

Secinājumi vairāki, taču pāri visam izceļas franču demokrātijas izjūta un vienlīdzības princips – neatkarīgi no katra biedra lieluma to tiesības kooperatīvā ir pilnīgi vienādas.

Vizītes laikā Francijā Latvijas delegācija piedalījās darbu ēnošanas procesā dažāda līmeņa organizācijās, no lauku saimniecībām un kooperatīvu apmeklējumiem līdz pat vizītei Francijas Lauksaimniecības tirdzniecības kamerā. Un visos līmeņos tika iegūtas jaunas, reizēm līdzīgas, bet arī ļoti unikālas zināšanas un iemaņas.

Francija ir lielākā graudu eksportētājvalsts Eiropas Savienībā, kā arī viena no top 10 valstīm šajā jomā vispasaules mērogā. Šādu statusu pamatā ir cītīgi izstrādāta sistēma, kuras ietvaros visā graudu audzēšanas, loģistikas un pārstrādes procesā tiek veicināta maksimāla produktivitāte un izaugsme, vienlaikus ne tikai saglabājot vēsturiski veidojušās graudu audzēšanas un pārstrādes tehnikas, kas raksturīgas tikai franču kultūrai, bet arī ieviešot pārdomātas un pārbaudītas inovācijas. Savukārt, specifiskāk par kooperatīviem runājot, – lai arī ir konkurenti savā starpā, tie atraduši arī veidus, kur un kā sadarboties.

LATVIJAS DELEGĀCIJA FRANCIJĀ. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru