Frankofonijas dienas Kocēnu novadā

- 1.Marts, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ik gadu martā visā pasaulē tiek organizētas Frankofonijas dienas, un arī Kocēnu novada iedzīvotājiem un viesiem jau piekto reizi būs iespēja būt daļai no šī vispasaules notikuma un baudīt Francijas kultūras daudzveidību.

Šogad Frankofonijas dienu ietvaros Kocēnu kultūras namā norisināsies divi pasākumi – 21. martā pl. 19.00 izskanēs dziedātājas Inetas Rudzītes franču mūzikas soloprogramma La Vie En Rose virtuozā akordeonista Kaspara Gulbja pavadījumā un no 18. marta līdz 23. martam būs apskatāma franču mākslinieka Gotjē Osiepā eļļas gleznu izstāde.

Soloprogrammā La Vie En Rose Ineta Rudzīte iekļāvusi populāras dziesmas no franču zelta repertuāra – Edītes Piafas, Džo Dasēna, Dalidas, Laras Fabiānas, Mireijas Matjē un citiem mūziķiem.

«Franču šansoni ir viens no iemesliem, kāpēc vēlējos apgūt franču valodu. Jo katra dziesma izstāsta kādu stāstu, kas skar ikvienu no mums. Stāstu par nelaimīgu vai galvu reibinošu mīlestību, skaistu satikšanos vai skumju šķiršanos. Šos stāstus arī izdziedu savos koncertos,» atzīst Ineta Rudzīte.

La Vie En Rose virtuozā akordeonista Kaspara Gulbja pavadījumā ir ne tikai koncerts. Vakara gaitā būs iespējams vairāk uzzināt par franču šansonu vēsturi, kā arī vairāk iedziļināties dziesmu tekstu nozīmē. Tāpat īpaši piedomāts par tērpiem un scenāriju, lai klausītāji, sēžot burvīgā gaisotnē pie galdiņiem, spētu izjust Francijas šarmu.

Izstādes autors Gotjē Osiepā ir dzimis 1990. gadā Francijā. Kā gleznotājs - autodidakts viņš apmeklēja mākslas skolas Grande Chaumière darbnīcu. Uz mākslinieku spilgtu iespaidu atstājuši tādi slaveni 20. gs. gleznotāji kā Frānsiss Bēkons, Pols Rebeirols, Žaks Trifēmiss un Anselms Kīfers. Viņš glezno ar eļļas krāsām. Gleznu lēnais žūšanas process ļauj spēlēties ar matērijas slāņiem (plūsmu un laukumiem). Šis tekstūru sajaukums izceļ atsevišķas gleznas detaļas (kāda koka zaru, upes dziļumu). Glezniecība nosaka to, par ko kļūs audekls, visbiežāk kompozīcija veidojas no nejaušiem triepieniem, sabiezinājumiem vai ieskicējumiem.

Frankofonijas dienu mērķis ir popularizēt franču valodu, kas apvieno ap 200 miljonu runātāju visā pasaulē, iepazīstināt sabiedrību ar Frankofoniju un šo valstu pārstāvēto kultūru caur mūziku, teātri, literatūru, mākslu, kino un citām jomām.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru