Galvenā ideja – satiksmes drošība

- 27.Janvāris, 2021
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas komandieris majors VILNIS PUROMS, kā pats uzskata, par policistu kļuvis nejaušu sakritību rezultātā: vidusskolas beigšana sakritusi ar Atmodas laiku, kuram sekojušas deviņdesmito gadu krīzes, ģimenes apstākļu dēļ vajadzējis mest mieru studijām, bet, kurš nemācās, tam bijis jāiet valsts militārajā dienestā, kas pagājis Valmieras milicijas nodaļā.

Pēc dienesta Vilnis izmantojis piedāvājumu palikt un, tā kā no bērnības jau interesējusi tehnika un auto, pirms gadiem trīsdesmit izvēlējies strādāt Ceļu policijā, paralēli studējot tiesībzinātnes. Nu viņš ar savu darbu pierādījis, ka pelnījis būt par vadītāju saviem kolēģiem.

Atgādini, lūdzu, kas šobrīd ietilpst Ceļu policijas pienākumos...

Mūsu darbu un Ceļu policijas pienākumus reglamentē Likums par policiju, kurā noteiktas pamatfunkcijas: jebkura policijas darbinieka pienākums ir aizsargāt citu cilvēku dzīvību, veselību, tiesības uz brīvību, uz īpašumu, kā arī veikt pasākumus, lai novērstu likumpārkāpumus, noziedzīgus nodarījumus, atklāt tos un aizturēt vainīgās personas. Pamatfunkcijas visiem jau ir zināmas, nekas jauns klāt nācis nav, varbūt vienīgi ar laiku kādi modernizējumi un uzlabojumi pašos likumos un noteikumos. Ceļu policijas primārais uzdevums, protams, ir nodrošināt satiksmes uzraudzību un drošību, un, ja senāk Ceļu policija bija atsevišķa struktūrvienība, kas nodarbojās tikai ar konkrētu ceļu satiksmes negadījumu noformēšanu, tad laiki mainās, notiek visādas pārmaiņas, un šobrīd mēs ar pamatfunkciju satiksmes uzraudzība darām jebkuru darbu, kas attiecas uz patrulēšanu, izsaukumiem, iedzīvotāju palīgā saucieniem, tā ka varam būt jebkurā citā izsaukumā vai notikumā un mums ar to jātiek galā.

VILNIS PUROMS: Jābūt atbildīgam pret sevi un citiem, pret darbu, ko uzņemies darīt, un tad arī rezultāts būs labs. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru