Galvenais patlaban ir neapstāties

- 3.Novembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pašreizējā saslimstības ar Covid-19 situācija atbilst pirms stingro ierobežojumu jeb tā dēvētā lokdauna ieviešanas izstrādātajiem matemātiskajiem modeļiem. Saslimstība, lai arī pagaidām minimāli, taču samazinās, kā tas arī tika prognozēts pirms mājsēdes uzsākšanas.

Ja dinamika arī turpmāk atbildīs sākotnējiem modeļiem, 15. novembrī, kā tas ir plānots, būs iespējams atgriezties tā saucamajā zaļajā režīmā, kas paredz atgriezties pie ierobežojumiem, kādi bija līdz mājsēdei, kā arī noteikt papildu atvieglojumus pret Covid-19 vakcinētajiem iedzīvotājiem.

Atbilstīgi Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, pagājušajā nedēļā atklāto Covid-19 gadījumu skaits samazinājās par 2%, savukārt Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients samazinājās līdz 0,97, kamēr nedēļu iepriekš tas bija 1,12. Ļoti būtiski, ka Latvijai arī jau vairākas nedēļas no vietas izdodas saglabāt iedzīvotāju vakcinācijas augstu tempu, šajā ziņā apsteidzot Igauniju un tuvojoties Lietuvas rādītājiem. Pats straujākais vakcinācijas tempa pieaugums, jāpiebilst, mūsu valstī ir iedzīvotāju grupā vecumā virs 60 gadiem, un arī šie rādītāji atbilst prognozēm.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru