Gatavojas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

- 12.Marts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šovasar no 6. līdz 12. jūlijam Rīgā notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki – lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas pulcēs tūkstošiem dziedātāju, dejotāju un dalībnieku no mākslinieciskajiem kolektīviem Latvijā un diasporā.

11. martā Valmieras Kultūras centrā notika XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru koncerta «Dziesmubērns» repertuāra apguves kopmēģinājums.

Ina Plauka, Kocēnu pamatskolas meiteņu kora diriģente, stāsta: «Šis ir otrais kopmēģinājums ar virsdiriģentiem, kuri diriģē savas izvēlētās dziesmas, lai izstrādātu nianses, paklausītos. Viņi braukā pa visu Latviju, lai izzinātu, kā mēs gatavojamies, noslīpētu pēdējās nianses skatēm, jo 6. aprīlī jau ir pirmā koru skate. Vēlāk būs arī otrā kārta, kurā stāsimies žūrijas priekšā, lai nodziedātu trīs dziesmas, no kurām viena ir obligātā, divas ir izvēles dziesmas. Meiteņu korim kopumā ir jāiemācās 17 dziesmas. Tas ir ļoti nopietni, it īpaši mana kora meitenēm, piektklasniecēm, kuras lielajā meiteņu korī šogad ir iesaistījušās pirmo reizi. Vecākas meitenes iepriekšējos gados jau ir mazliet apguvušas, tomēr satraukums ir.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru