Gausi nāca tie bagāti Ziemassvētki...

- 22.Decembris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Gausi gan, bet tomēr galu galā tie atnāca: gada nogalē mēs tiekam aplaimoti ar patīkamām ziņām gan par veiksmīgu ekonomikas attīstību līdz šim, gan par ļoti cerīgām prognozēm saredzamai nākotnei. Varbūt vēl īsti ne līdz galam mūsu prātos un instinktos, taču drūmie krīzes laiki ir palikuši pagātnē.

Savienoto trauku princips mūsu tautsaimniecībā darbojas pietiekami efektīvi — starptautiskās tirdzniecības uzplaukums (tā augusi par gandrīz 10 procentiem) un Eiropas Savienības atkopšanās Latvijai nodrošina pārliecinoši labus rezultātus. Šogad deviņos mēnešos iekšzemes kopprodukts ir palielinājies par 4,7 procentiem, pārspējot pat visoptimistiskākās agrākās prognozes. Arī nākamgadam tiek rēķināta 3,7 — 4,5 procentu liela izaugsme.

Tāpēc algu kāpums, kaut ar zināmu kavēšanos, drīz kļūšot arvien jūtamāks — tad mūsu mājsaimniecības kļūs drošākas par savu pārticību un ļausies patērēt vairāk, radot lielāku rosību Latvijas iekšējā tirgū. Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs pat atļāvās, riskēdams palikt nesaprasts un dzirdēt pārmetums par savu milzu algu, publiski paziņot, ka bezdarbs Latvijā sarucis «zem dabiskā līmeņa». (Centrālā statistikas pārvalde vēsta, ka šogad trešajā ceturksnī valstī bija 84100 bezdarbnieku — 8,5% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem).


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru