Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā

- 30.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms neilga laika Saeima konceptuāli atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, kuru mērķis ir mainīt ģimenes valsts pabalsta apmērus un piešķiršanas nosacījumus.

Likuma grozījumi paredz lielāku finansiālo atbalstu ģimenēm ar bērniem, kas varētu kļūt par stimulu mūsu valsts sasāpējušo demogrāfisko problēmu mazināšanai. Lai grozījumi stātos spēkā, tie Saeimai jāpieņem vēl otrajā – galīgajā – lasījumā.

Jāatgādina, ka šobrīd valsts atbalsts ģimenēm ar bērniem ir, ja iespējams tā teikt, aizkavējies pagātnē. Ģimenes valsts pabalsts tiek noteikts atkarībā no bērnu skaita ģimenē un bērnu nākšanas pasaulē secības, bet piešķiramo līdzekļu apmērs ir atkarīgs no tā, par cik bērniem tiek piešķirts pabalsts, kuru piešķir par katru ģimenē audzināmo bērnu no viena gada vecuma sasniegšanas līdz 15 gadu vecumam, un turpina izmaksāt līdz 20 gadu vecumam, ja bērns turpina mācīties vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē (ja viņš nav stājies laulībā). Par pirmo bērnu ģimenē valsts pabalsts šobrīd ir paredzēts 11,38 eiro, par otro bērnu – 22,76 eiro, par trešo bērnu – 34,14 eiro, bet par ceturto un katru nākamo bērnu – 50,07 eiro mēnesī, kas nav summas, kuras rosinātu ģimenes domāt par atvašu skaita palielināšanu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru