Hakatonā uzvar ideja par mākslas baudīšanu 3D realitātē

- 30.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā radošā gaisotnē norisinājās pirmais Valmieras Tūrisma inovāciju hakatons, kas Vidzemes Olimpiskajā centrā pulcēja 80 dalībniekus. Pasākuma mērķis bija mazināt pandēmijas radītās sekas ekonomikā, piesaistot jaunus ceļotājus pilsētai un rosinot viņus ilgāk uzturēties Valmierā, tā izmantojot piedāvātos pakalpojumus un iegādājoties preces no vietējiem uzņēmējiem.

Sākotnēji dalībnieki prezentēja 26 idejas, lai jau šajā sezonā piesaistītu tūristus gan no Latvijas, gan Igaunijas. Balsojuma rezultātā tālāk tika virzītas 10 spēcīgākās idejas, starp kurām žūrija izvēlējās piemērotākās ekonomikas «iesildīšanai», tāpat tika piešķirtas arī simpātiju balvas.

Žūrijas sastāvā bija arī Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks, kas uzsvēra, ka pasākuma mērķis bija apkopot labas idejas un ka tiks īstenota ne tikai pirmo vietu ieguvusī ideja, bet arī citas prioritārā secībā. 1. vietu ieguva ideja «Valmieras mākslas portāls», piedāvājot pilsētas apmeklētājiem jau šovasar mākslu ieraudzīt ar tehnoloģiju palīdzību 3D realitātē, bet nākamgad veidot lielformāta apskates objektus.

PIRMĀS VIETAS IEGUVĒJI, kuru idejas nosaukums – Valmieras mākslas portāls. Tās mērķis ir veidot jaunas tūrisma apskates vietas pilsētā, šogad papildinātajā realitātē, bet nākamajā gadā  – lielformāta vides objektus. Valmieras pilsētas pašvaldības foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru