Hakatons DaibeZero: problēmas un risinājumi

- 7.Septembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

21. un 22. augustā notika Latvijā pirmais atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatons DaibeZero. Līdz finālam tika sešas komandas – gan studenti, gan zinātnieki, gan uzņēmēji un citi vides entuziasti. 

Kā zināms, uzvarēja starptautiskas Latvijas - Krievijas komandas Air Glass Technology piedāvājums stikla šķiedras ražošanas pārpalikumu izmantošanā ķieģeļu ražošanai. «Liesma» bija klāt pasākumā, tāpēc šoreiz plašāks šīs tēmas izvērsums, uzklausot ieinteresēto pušu viedokļus.

VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs pirms fināla: «Šāda veida pasākumi ir ļoti nozīmīgi, raugoties uz ilg­termiņa mērķi Eiropas zaļo kursu – klimata neitralitātes sasniegšanu 2050. gadā un kopējo skatu uz rūpēm par vidi. Šos mērķus sasniegt kopīgiem spēkiem būs izaicinājums, taču viens no svarīgākajiem aspektiem šajā procesā ir mainīt mūsu ekonomikas darbības veidu, padarīt mūs kā valsti turīgāku.

GRIBAM RAŽOT ĶIEĢEĻUS! Anatolijs Trumpels hakatona DaibeZero žūrijai un pārējiem klātesošajiem jau varēja parādīt reālu produktu – no māla un stikla šķiedras ražošanas pārpalikumiem izgatavotus ķieģeļus. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru