Ielu būvdarbi neapstājas

Šī ziema būvniekiem bijusi ļoti pateicīgs gadalaiks, kurā lielākoties – īpaši jau rakšanas darbos – varēja iztikt bez piespiedu tehnoloģiskajiem pārtraukumiem. To apliecina arī situācija Valmierā, par ko Liesmai vakar pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības ceļu būvinženiere Inese Kokenberga: 

«Darbos Dakstiņu ielā pie jaunās katlumājas šoziem mums principā pārtraukumu nebija. Šobrīd ielas trasē izbūvēta viena daļa komunikāciju, turpinās citu komunikāciju izbūve. Viegli šajā objektā neiet, jo bija cerēts uz nedaudz aukstāku ziemu, kad slapjajā gruntī būtu vieglāk strādāt. Tā kā ziemas nebija, vīriem tur iet grūti, bet ir tā, kā ir – visu laiku ar adatu filtriem Woltec strādnieki, kas šos darbus veic apakšuzņēmēja statusā, atsūknē nepieciešamo darba fronti, jo šajā Valmieras rajonā ir augsts gruntsūdens līmenis un mālaina grunts.  Projektā bija paredzēts zem Matīšu šosejas izdurt cauri siltumtrasi, tas ir izdarīts, iebūvēta čaula un šobrīd jau tajā ievietotas siltumtrases caurules. Plānots, ka perspektīvā siltumtrase no jaunās katlumājas otrpus Matīšu šosejai ies gan uz vēl tikai projektā esošajām daudzstāvu mājām, gan arī uz jau uzbūvētajiem īres namiem. Pērn šajā posmā intensīvi strādāja, darbi šajā siltumtrases posmā drīzumā tiks pabeigti. Šajā Dakstiņu ielas posmā tiek būvēta arī lietus ūdens kanalizācija, viss esošais grāvis tiks izcelts ārā no privātām zemēm un ielikts liela izmēra cauruļvadā. Katlumājas būvnieki ar saviem darbiem drīz būs tikuši galā, arī tur jau tiek slēgtas klāt komunikācijas. Pieņemts lēmums, ka līdz 1. aprīlim jābūt gatavai darba frontei, lai varētu sākt būvēt lielo siltumtrasi – virzienā uz pilsētas centru. Pagaidām nav indikāciju, ka te varētu rasties kādas negaidītas problēmas.  Otrs lielāks objekts šobrīd ir Pārgaujā blakus topošajam Lidl veikalam. Arī šeit firma Woltec sākusi intensīvi būvēt visas ar veikalu saistītās apakšzemes komunikācijas. Pagājušajā nedēļā tāpēc Stacijas ielā bija jāpārbūvē viens lietus ūdens kanalizācijas posms, jāpāriet uz lielāka diametra caurulēm, šonedēļ plānots pāriet jau uz nākamo satiksmes organizācijas shēmu. Atkarībā no konkrētajiem veicamajiem darbiem šajā Stacijas ielas posmā līdz pat mēneša beigām tiks mainītas satiksmes organizācijas shēmas, taču satiksme apturēta netiks, vien braucējiem atliks uzmanīgi sekot līdzi ceļa zīmēm. Šajā zonā apakšzemes darbus veic firma Woltec, bet ceļu būves darbus – uzņēmums Limbažu ceļi.  Trešais lielais objekts Valmierā ir Kauguru iela, kur gan vēl pagaidām darbi nav atsākušies, jo šeit galvenais atlikušais darbs ir asfaltbetona virskārtas uzklāšana, un šim tehnoloģiskajam procesam, lai rezultāts būtu pietiekami kvalitatīvs, nepieciešami atbilstoši laika apstākļi – attiecīgi augstāka gaisa temperatūra. Te darbus veic uzņēmums Limbažu ceļi.» Par šovasar gaidāmajiem lielajiem siltumtrases izbūves darbiem no jaunās katlumājas Dakstiņu ielā līdz pat pieslēgumam Beātes un Andreja Upīša ielas krustojuma rajonā – jau drīzumā tepat Liesmā.

DARBS NAV VIENKĀRŠS. Jaunās Dakstiņu ielas trase, kur pašu ielu kā ģenerāluzņēmējs būvēs Smiltenes ceļu un tiltu būves uzņēmums 8CBR un kur ar apakšzemes inženierkomunikāciju izbūvi nodarbojas pašmāju firma Woltec, nav no sausākajām pilsētā, tāpēc būvniekiem regulāri jāizmanto ūdens atsūknēšanas mehānismi, piemēram, tā sauktie adatu filtri. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru