ViA ievieš dažādas izglītības tehnoloģijas (EdTech) un veic uzlabojumus studiju programmā «Informācijas tehnoloģijas»

- 20.Maijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Ņemot vērā tehnoloģiju, inovāciju un mācīšanās metožu straujo attīstību, Vidzemes Augstskolas (ViA) docētāji testē un ievieš dažādas izglītības tehnoloģijas (EdTech), kā arī veic uzlabojumus studiju programmā «Informācijas tehnoloģijas» ar mērķi veicināt jaunu nozares speciālistu pieaugumu un nepieciešamo iemaņu attīstīšanu darbam ar mūsdienu tehnoloģijām. Gūtās atziņas tika prezentētas ViA starptautiskās nedēļas ietvaros «Sabiedriska un uzņēmīga Eiropas Universitāte».

Katru gadu tiek runāts par to, ka informācijas tehnoloģiju nozarē akūti trūkst speciālistu. Ik gadu studijas absolvē teju 800 speciālisti, bet reāls pieprasījums ir vismaz 3000 darbaspējīgu nozares pārstāvju. 

Studiju programmas direktors Dāvis Ābols atzina: «Pārmaiņas bija nepieciešamas, jo pasaule mums apkārt strauji mainās, tāpat mainās arī mācīšanās process. IT nozare attīstās katru dienu, un, ja mēs neattīstīsim studiju programmu, tad rezultātā sagatavosim absolventus, kas nevienam nebūs vajadzīgi, un arī jaunie studenti negribēs nākt studēt.»

Ņemot vērā arī starptautisko vidi, kurā strādā IT speciālisti, programma tika pārstrādāta angļu valodā, pielāgojot esošos studiju kursus un ieviešot jaunus, lai tos varētu apgūt studētgribētāji ne tikai no Latvijas, bet arī ārzemēm. Viens no būtiskiem studiju procesa uzlabojumiem bija aktīvās mācīšanās pieejas ieviešana, kas ietver gan aktīvās mācīšanās metožu plašāku izmantošanu, gan telpu pielāgošanu mūsdienu studiju vajadzībām. 

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru