Ikdiena sastāv no mazajiem sasniegumiem

- 5.Janvāris, 2024
Sabiedrība
Laikrakstā

Katram aizvadītajā 2023. gadā ir gājis citādi – kādam labi, kādam ne tik labi, kādam pa vidu. Katram sava pieredze, savi padarītie un uzsāktie darbi, tāpēc aicinājām uz sarunu ANITU VAIVODI, Valmieras SOS bērnu ciemata vadītāju, lai viņa nedaudz pastāsta, kā ir gājis 2023. gadā, un nedaudz ieskicē nākotnes plānus.

Kā veicies ar SOS Bērnu ciematu asociācijas sniegtajiem pakalpojumiem? 

Šeit ir jāizdala trīs kategorijas – SOS bērnu ciemati, AIRI Vecākiem atbalsta centri un citi pakalpojumi, kas tiek sniegti. Asociācijā mums pašlaik ļoti pieprasīts ir pakalpojums – psihoemocionālais atbalsts jaunajām māmiņām. Šis pakalpojums ir jau vairākus gadus un tiek ļoti novērtēts, jo sabiedrībā vairākkārt ir izskanējis, ka jaunajām māmiņām pietrūkst atbalsta. Veiksmīga ir arī atbalsta programma «Pārinieks», kur strādā ar ģimenēm, kurās aug pusaudži, kuru uzvedība var novest pie prettiesiskām darbībām. 

Mums ir arī izveidots specifisks pakalpojums jauniešiem ar uzvedības grūtībām, kas vairs nevar iedzīvoties kolektīvā. Principā tie ir jaunieši, kas iepriekš bija Naukšēnu korekcijas iestādē. Šis pakalpojums tiek īstenots kopš septembra, un līdz šim ir labi panākumi. Programmas koncepts paredz bērna nošķiršanu no destruktīvās vides, dzīvošanu kopā ar audzinātāju vienā mājsaimniecībā lauku vidē, veidojot pastāvīgas, ilgstošas attiecības, strukturētu ikdienas rutīnu ar pienākumiem mājsaimniecībā, pilnvērtīgu un saturīgu brīvo laiku, individualizētu un bērna zināšanu un spēju līmenim pielāgotu obligātās izglītības programmas apguvi. Ja ar šiem bērniem netiktu strādāts, tādā veidā mēs radītu rūdītāku likumpārkāpēju.

VALMIERAS SOS BĒRNU CIEMATS. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru