Ilgstoša pieredze jauniešu organizācijās ir norūdījusi

- 12.Oktobris, 2019
Viesis
Laikrakstā

MAIJA SKRAČA ir Valmieras tehnikuma 4. kursa audzēkne. Viņa apgūst grāmatvedības specialitāti un paralēli mācībām ir vadītāja skolas pašpārvaldē un jauniešu biedrībā «VirziensA». Viņa bija viena no 14 jauniešiem no visas Latvijas, kas piedalījās Junior Achievement Latvia (JAL) Līderu programmā. Atlase, ikmēneša semināri un mājas darbi, kā arī individuālais darbs ar personālās izaugsmes treneri un mentoru, kā rezultātā jauniete realizēja divus projektus: vienu – sociālās nozīmes projektu komandā un otru individuālo – nometni «Piedzīvojums dabā».

Kāpēc nolēmi piedalīties JAL Līderu programmā?

Viss sākās Valmieras tehnikuma pašpārvaldē, kurā esmu prezidente. Es darbojos ar šiem audzēkņiem, un savā veidā arī tur ir jāizrāda līdera prasmes un jāspēj vadīt komandu. Skolotāja Agita Šamšele man piedāvāja šo iespēju: es redzu, ka tu būtu piemērota, un tev varētu izdoties. Ja ir iespēja, tā ir jāizmanto. Domāju: būs, būs – nebūs, nebūs! No Valmieras tehnikuma mēs bijām divi jaunieši, kas pagājušā gada decembrī devās uz atlasi. Arī no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas bija pieteikusies viena meitene, bet programmā no Valmieras es tiku pieņemta vienīgā. Tā šī gada janvārī sākās mans piedzīvojums, kas beidzās 13. septembrī. Katru mēnesi es devos uz Rīgu, lai apmeklētu dažādas meistarklases vienas vai divu dienu garumā.

Tev ir arī iepriekšēja pieredze pasākumu organizēšanā un darbā ar jauniešiem?

Es jauniešu biedrībā «VirziensA» darbojos četrus gadus, kopš kopš tās dibināšanas. Tas viss arī sākās pašpārvaldē, tikai pamatskolā, kad es mācījos Rencēnu pamatskolā. Mēs bijām jauniešu bariņš, kas skolā veidoja lielāko daļu pasākumu. Vienā brīdī izdomājām, ka gribam un ka varētu pamēģināt uztaisīt kādu pasākumu visiem Rencēnu iedzīvotājiem, nevis tikai skolēniem. Mēs sazinājāmies ar Burtnieku novada domes jaunatnes lietu speciālisti Daigu Kīnu un kopā ar viņu nodibinājām biedrību, lai mēs varētu organizēt pasākumus plašākai sabiedrībai. Mums iepatikās, un tā tas viss ir attīstījies.

Lai arī šobrīd liela tavas dzīves daļa paiet Valmierā mācoties, tu darbojies arī šajā jauniešu organizācijā. Kā izdodas saplānot laiku?

Protams, man ir saspringts grafiks, ir mācības, papildus dažādas nodarbības un pulciņi, bet, ja grib, visu var saplānot tā, lai paspētu. To visu var sabalansēt.

Kā radās ideja par divu dienu nometni «Piedzīvojums dabā»?

Piesakoties Līderu programmai, bija jāpilda vairākas anketas, pēc kurām atlasīja dalībniekus un aicināja uz intervijām. Anketā bija jānorāda kaut kas, ko mēs gribam īstenot savā vietējā apkārtnē, lai radītu paliekošu vērtību. Sāku domāt, ko es vispār varētu darīt. Līdz ar to, ka man bija iepriekšēja pieredze, strādājot biedrībā, un man patīk to darīt, nolēmu turpināt šo tēmu un izveidoju divu dienu jauniešu apmācības «Piedzīvojums dabā». Kāpēc dabā? Tāpēc, ka man pašai patīk dažādas lietas, kas ir saistītas ar vidi un dabu. Apmācību veidošana ir gan sevis, gan citu pilnveidošana. Tā man bija milzīga pieredze, kā organizēt un komunicēt ar lektoriem, tikt galā ar finanšu lietām. Lēmumu par lektoriem, ko aicināt, pieņemu, vadoties pēc tā, ko man pašai patiktu darīt, tad tas varētu patikt arī maniem vienaudžiem.

MAIJA SKRAČA pēc JAL Līderu programmas apbalvošanas. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru