«Improvīzija» ir noslēgusies, «MoDrIs» – mundri atgriezies mājās

- 13.Augusts, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Spīts stāv pāri visam, tāpat kā Valmiera ar Gauju līkumotu. Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (VPVĢ) Teātra sporta pulciņa «MoDrIs» dalībnieku paš­rocīgi organizētā improvizācijas vakaru Latvijas tūre «Improvīzija» ir sekmīgi noslēgusies, pavisam kopā uzstājoties piecās dažādās vietās ar deviņiem atsevišķiem pasākumiem, pulcējot vairāk nekā 100 interesentus improvizācijas teātra mākslas iepazīšanai.

Lai arī ceļš līdz panākumiem bija izaicinājumiem pārbagāts, ar lepnumu un gandarījumu nu jau var pavisam droši apgalvot – visas ieguldītās pūles atmaksājās ar uzviju.

Gan pirms sporta disciplīnas veikšanas, gan pirms dziedāšanas, gan arī pirms improvizēšanas ir nepieciešama iesildīšanās. Ikkatra uzstāšanās sākās ar publikas iesildīšanu, izspēlējot dažādas aktivitātes asociatīvās domāšanas pilnveidošanai, sevis atraisīšanai un vispārēji pozitīvas atmosfēras nodrošināšanai, sniedzot pārliecību – ikviens var līdzdarboties, vai nu sniedzot ierosinājumus, kādos apstākļos izspēlēt etīdi, vai pašiem kāpjot uz skatuves. Īpaši lielu atzinību guva aktivitāte «Pēteris pārdod picu Pampāļos», kur vadītājs norāda uz kādu no skatītājiem vai improvizatoriem un nosauc latviešu alfabētā esošu skaņu. Uzrunātajam uzreiz ir nepieciešams sniegt atbildi, atklājot, kurš, ko un kur pārdod, izmantojot attiecīgo burtu (piemēram, «T» – Tenis pārdod traukus Tukumā). Starp iecienītākajām etīdēm, kas izpelnījās visvairāk publikas sajūsmas, jāmin «Labais un sliktais variants», izspēlējot, piemēram, dažādus iespējamos 1. septembra svinību piemērus. Tiesa gan, improvizācijas māksla ir gaistoša – katra pēc tādiem pašiem noteikumiem izspēlēta etīde līdz nepazīšanai atšķirsies no iepriekšējās.

IMPROVIZĀCIJA IR DZĪVESVEIDS. Jaunie un ekspresīvie mākslinieki, pozējot uz Rundāles Multifunkcionālā centra amfiteātra skatuves starp Annas kannām. No kreisās: Laura Luīze Kiļupe, Lenora Anna Gorska, Adrians Netlis un Beāte Tetere. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru