Indra Roga atstāj amatu

- 3.Maijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No 1. maija Indra Roga pēc abpusējas vienošanās atstājusi Valmieras teātra mākslinieciskās vadītājas amatu.

«Iespējams, šī brīža Latvijas ekonomiskajā situācijā repertuāra teātra sistēmā mākslinieciskā vadītāja funkcija ir neauglīga,» teikts Valmieras Drāmas teātra izplatītajā paziņojumā masu medijiem. Turpat paskaidrots, ka, mainoties sadarbības modelim, Roga turpina darbu kā Valmieras teātra aktieru studijas vadītāja un arī režisore, iestudējot izrādes Valmieras teātrī.

Indra Roga par teātra māksliniecisko vadītāju nostrādāja divus gadus. Pērnā gada maijā intervijā «Liesmai» teātra mākslinieciskā vadītāja teica: «Teātris aug kā puķe, kā augs, tas netiek celts strauji kā māja. Jā, izaicinājumi turpinās. Šī sezona teātrī bija tā kā pa pusei no manis plānota, ievērojot dažādus kompromisus, bet nākamā jau būs tāda, kuras virziens tuvāks tam, ko vēlamies, sabalansējot mākslas intereses ar cilvēku interesēm. Izaicinājums turpinās, jo teātris mainās lēni. (..) Ejamais virziens varētu būt tāds, ka mēs svaigu skatu raugāmies uz klasiskiem darbiem. Tas noteikti nenozīmē, ka tiktu izslēgta šodienas dramaturģija, jo mums interesē šodiena, šodien notiekošais. Mēs gribam virzīties uz tādu demokrātiskāku... nu, kā lai pasaka... Formulēšu tā: mēs gribētu strādāt godīgi, tīri un ar prieku.»

Valmieras teātrī Indra Roga, pirms vēl stājās mākslinieciskās vadītājas amatā, iestudēja vairākas izrādes, tostarp Zojkina kvartira un «Meistars un Margarita». Jūnija sākumā, kad teātris ar viesizrādēm viesosies Rīgā, skatītāji varēs skatīties Rūdolfa Blaumaņa nestāstītos stāstus Indras Rogas iestudējumā «Vidzemnieki», bet aprīļa vidū Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvoja Indras iestudētais V. Šekspīra «Hamlets».

«ARĪ MAN IR BAIL NO PĀRMAIŅĀM, bet es nenobijos atnākt šeit. Atbildība ir par cilvēkiem, es ļoti nervozēju, ja biļetes nav izpirktas. Līdz šim par to nebiju domājusi, biju domājusi par savu mākslu,» tā Indra Roga sarunā ar «Liesmu» pērnā gada maijā. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru