Īrisu ziedu burvība

- 18.Jūnijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No 12. līdz 14. jūnijam Valmieras Kultūras centrā bija apskatāma īrisu izstāde. Tajā piedalījās Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības selekcionāri un kolekcionāri Ilga Vinķele, Aleksandrs Muhlinkins, Juris Bāze, Gunta Jēkabsone un Dzintra Jurevica.

Ziedu mīļotājiem bija iespēja iegādāties kādu stādu savam dārzam, kā arī saņemt konsultācijas par zemo, vidējo un augsto īrisu audzēšanu. Liesma bija devusies apskatīt šo izstādi un aprunāties ar tās dalībniecēm, jo vīriešu kārtas pārstāvji uz izstādi paši nebija atbraukuši, bet savus ziedus iedevuši sievietēm, lai viņas tos atved un parāda izstādē. 

Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības kolekcionāre Dzintra Jurevica uz Valmieru bija atbraukusi no Tukuma. Aptuveni 30 gadus esot gan īrisu, gan peoniju kolekcionāre. Vēlējusies atvest uz Valmieru daudz vairāk īrisu, bet Tukumā šajā sezonā lijis lietus, sau­lītes bijis mazāk, līdz ar to tie mazāk uzplaukuši. Šovasar šī esot pirmā izstāde, kurā Dzintra piedalās: «Audzēju ap 300 šķirņu īrisus. Tie man iepatikās, kad dzīvoju Salaspilī, un, kad kopā ar vīru pārcēlāmies uz Tukumu, dažus īrisu stādus aizvedu līdzi. Tur esmu izveidojusi dārzu, kas sadalīts divās daļās – īrisiem un peonijām. Kolekcijas katru gadu tiek papildinātas, stādus iegādājos gan no Latvijas kolekcionāriem, gan arī Amerikas un Eiropas vadošajām stādaudzētavām.»

ILGA VINĶELE (no kreisās) un DZINTRA JUREVICA. Izstādes Ziedi, mana Latvija! atklāšanas dienā pie Valmieras Kultūras centra.  Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru