Izglītība

Jauni sistēmas upuri

- 13.Oktobris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Domstarpību mākonis savilcies pār sociālās korekcijas izglītības iestādi «Naukšēni». Pusaudžu vidū valda ģedovščina, audzēkņiem trūkst izglītošanās iespēju un atbalsta, no darba atstādināts iestādes vadītājs Didzis Čākurs, un Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija gatavo ziņojumu par iespējamiem pārkāpumiem. 

Drosme būt drosmīgam

- 6.Oktobris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija jauniešu motivācijas programmā MOT ir iesaistījusies kopš 2018./19. mācību gada, jo audzēkņus un skolotājus saistīja programmas koncepcija: veidot drošāku sabiedrību, stiprinot jauniešu izpratni un drosmi – drosmi dzīvot, rūpēties un pateikt nē. 

Dalās pieredzē par darbu ar jaunatni

- 6.Oktobris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

No 26. septembra līdz 1. oktobrim Burtnieku Multifunkcionālajā Jaunatnes iniciatīvu centrā pulcējās Erasmus+ programmas projekta «Dive In» (Diversity&Inclusion: Building Strengths Together) partneri no Lietuvas, Ungārijas un Latvijas – Valmieras Attīstības aģentūras, Valmieras Jaunatnes centra «Vinda».

Augstskola veras nākotnē

- 29.Septembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskola, atzīmējot 25 gadu jubileju, rīkoja konferenci. Tās dalībnieki bija aicināti nedaudz kavēties atmiņās par studiju gadiem Valmierā, bet svarīgāks bija konferences dalībnieku redzējums par Latvijas nākotni. 

Latvijai vajag zināšanu sabiedrību

- 29.Septembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskola nosvinēja 25 gadu jubileju un dzimšanas dienā dalījās, neliedzot citiem pieredzi, iesaistot diskusijās, viedokļu apmaiņā. Notikušajā jubilejas konferencē augstskola vēstīja par padarīto un mudināja  sabiedrību domāt par savu valsti, par izglītības un zinātnes lomu nākotnē. 

Skolēnu liek priekšplānā

- 29.Septembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

«Ja bērns skolā jutīsies labi, viņš gribēs mācīties,» šī pārliecība dominē Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā. Ap 600 audzēkņu šajā mācību gadā ģimnāziju sauc par savu, bet pati mācību iestāde nosvinēja 50 darba gadus. 

Skolas "ancuka" zelta poga (1)

- 15.Septembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Rencēnu pamatskolas skolotāja Rasma Ozoliņa, sākoties jaunajam mācību gadam, atkal vēra skolas durvis. Viņa strādā sešdesmito darba gadu. Ir pieredzes bagāta un enerģijas pilna. 

Sniegs un burbuļi Sajūtu parkā

- 8.Septembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Pasākums «Ģimenes svētki Sajūtu parkā» notika pagājušās nedēļas nogalē. Tā jau ir mīļa tradīcija, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, valmieriešiem ir dota iespēja pēcpusdienu pavadīt dabā un piedalīties interesantos notikumos. 

Skolā jauna grāmatu telpa

- 8.Septembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Gaujas krasta vidusskolā - attīstības centrā skolotājiem, bērniem, viņu vecākiem bibliotēka būs grāmatu lasīšanas, zināšanu ieguves un satikšanās vieta.

Gatava mācīt un mācīties

- 1.Septembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Kocēnu pamatskolas audzēkņi šodien satikuši  jauno angļu valodas skolotāju Santu Plinti. Santa ir valmieriete, kas izvēlējusies skolotājas darbu, jo gatava iepazīt vēl nezināmo  un  krāt pieredzi.

Ģimnāzija skolu reitinga augšgalā

- 1.Septembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Valsts ģimnāzijas 450 audzēkņi tagad labi zina, ka šo mācību gadu sāk vienā no valsts elitārajām ģimnāzijām. Ata Kronvalda fonda veidotajā Latvijas skolu reitingā mūsu ģimnāzija atzīta par piekto izcilāko ģimnāziju valstī. 

Saņem izredzēto skolotāju balvu

- 31.Augusts, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Skolotājiem par ievērojamu ieguldījumu talantīgāko skolēnu apzināšanā un izglītošanā, skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības organizēšanā un vadīšanā ik gadu lielāko paldies saka Ata Kronvalda fonds. Katru gadu balvu saņem vien pieci skolotāji Latvijā. Šoreiz viņu vidū Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Ineta Amoliņa.