Izvēle notikusi

- 8.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien notikušās pašvaldību vēlēšanas vēsturē ieies ar līdz šim zemāko balsotāju aktivitāti – Valmieras novadā no 41525 balsstiesīgajiem iedzīvotājiem pie vēlēšanu urnām bija devušies 15710 jeb 37,83%, bet visā valstī šie skaitļi ir vēl pieticīgāki – attiecīgi 964339 un 327950 jeb 34,01 %. 

To apstiprināja arī 936. vēlēšanu iecirkņa Vaidavas kultūras namā komisijas priekšsēdētāja Solveiga Vantere: «Lai arī cilvēki nāk nepārtraukti, tomēr nav tādos baros kā citkārt. Gluži uz pusi vēlētāju aktivitāte kritusies nav, varētu būt kādi 70% no iepriekšējās reizes. Cerams, ka līdz desmitiem vakarā balsis saskaitīsim.»

Vai šādā pasivitātē vainojams jaukais laiks, gada laikā iedresētais pieradums nepulcēties vai vēl kas cits, to lai analizē sabiedrības noskaņojuma svārstību pētnieki, bet, kā pirmdienas Rīta Panorāmā atzīmēja Valsts prezidents Egils Levits, vēlētāji priekšroku devuši labi zināmam vecajam, nevis nezināmajam jaunajam, līdz ar to nekādi pārsteigumi nav notikuši.

PIENĀKUMS IZPILDĪTS! Kalniņu ģimene: no kreisās – Sallija Kalniņa, Selinda Leimane, Raijens Leimanis, Sanita Kalniņa un Jānis Kalniņš – nupat nobalsojusi 936. vēlēšanu iecirknī pašvaldību vēlēšanās. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru