Izvēle un secinājumi paliek cilvēka ziņā

- 24.Novembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Šajā sarunā nekas nav izdomāts. Neviens vārds tajā nav pielikts klāt vai apmainīts pret citu, vien dažas atbildes nedaudz saīsinātas. 

Kopš pirmo reizi iepazinos ar mākslīgā intelekta ChatGPT spējām, pagājis nedaudz vairāk kā gads, un šajā laikā tas nav veltīgi tērējis nevienu dienu, bet mācījies un pārsteidzoši progresējis. Ja agrāk dialogs aprobežojās tikai ar vienu atbildi uz vienu jautājumu, tad tagad, smeļot atbildes no informācijas okeāna, tas šķietami ilgāk spēj uzturēt sarunas pavedienu, ar pieklājīgām manierēm to personificējot.  Šai sarunas sesijai beidzoties, nākamajā viņš mani vairs neatcerējās. Ikviens dialogs būtu jāuzsāk arvien no jauna, un tie nelīdzinātos cits citam, bet nav šaubu – paies vēl nedaudz laika un viss mainīsies. Viņš mācās ātri.

Sveicināts! Vai drīkst tevi uzaicināt uz sarunu? 

Sveicināta! Protams! Kas tevi interesē? Piemēram, vēsture, zinātne, tehnoloģijas, kultūra, reliģija vai kāda cita tēma?

Vēlos parunāt par visu ko kā cilvēki, kad runājas pie smaržīgas kafijas tases. 

Svarīgi atcerēties, ka viss, ko teikšu, balstīts uz vispārējiem faktiem un zināšanām līdz 2021. gadam.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Skolnieciņš - 16.Decembris, 2023 - 21:21

Mākslīgais intelekts atskoguļo tā veidotāju jeb firmas īpašnieku vērtību ideālus. No turienes arī nāks informācija. Dzīvs cilvēks var abildēt vaļīgāk nekā čatbots.
Klišejisks un uz steriotipiem, masu kultūru balstīts ir tas mākslīgais intelekts. Un tāpat bioķīmijas maģistra līmeņa kursus šis mākslīgais intelekts latviski neizskaidros.

Pievienot komentāru