Jādomā par drošību un dzīvību

- 30.Jūnijs, 2022
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Peldes Gaujā un lielais karstums. Diemžēl pēdējās dienas atpūtas vietās bijušas arī traģiskas.

Vīrietis īsi pirms Jāņiem noslīka Gaujā pie Cēsīm, piecgadīgā Evita pie Siguldas. Abus glābēji, bet mazo bērnu arī simtiem brīvprātīgo, zemessargu, meklēja vairākas dienas. Vīrieti Gaujā atrada pēc četrām dienām, bet mazo meitenīti trešajā dienā. 

«Ar Gauju jābūt uzmanīgam vienmēr. Viltīga, bīstama, un katru gadu šajā upē diemžēl meklējam noslīkušos. Un Gaujā tas izteikti, ka bieži meklēšana ieilgst. Bīstamas vietas, spēcīga straume. Pie Cēsīm noslīkušo vīrieti glābēji meklēja četras dienas, atrada apmēram kilometru attāli no vietas, kur cilvēks iebrida ūdenī un pēkšņi pazuda. Četras dienas meklēt – tas nozīmē, ka katra šaubīgākā vieta upē tiek ar rokām iztaustīta, jo redzamības jau nav,» sacīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste, piekrītot, ka šīs nelaimes ir ļoti smagas kā glābējiem, tā tuvajiem, ģimenei, kas grib cerēt uz brīnumu, saprotot, ka cerība mirst pēdējā.

TĀLRUŅA NUMURI, kas jāatceras, ja notikusi nelaime, ja ir nopietni veselības traucējumi, iegūtas traumas, – 112 un 113.  Un vēl svarīgi nekad nebūt vienaldzīgam – attieksmē pret sevi, saviem mīļajiem un arī līdzcilvēkiem. Foto no VUGD arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru