Jaunā novada modelī – katram sava vieta un loma

- 13.Janvāris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par aizvadītā gada ieguvumiem un jaunā iecerēm sarunā ar Valmieras lielnovada pašvaldības izpilddirektora vietnieku teritoriālo apvienību jautājumos un Rūjienas apvienības pārvaldes vadītāju IVO VIRSI.

Laiks kopš pašvaldību vēlēšanām ir salīdzinoši īss, taču kā jūs raksturotu līdz šim kopumā novadā paveikto jaunajos apstākļos?

Kopš 2021. gada jūnija, kad notika vēlēšanas, laika sprīdis tik tiešām var likties īss, bet realitāte ir pavisam cita, jo iestrādes pie plānotās administratīvi teritoriālās reformas mēs sākām jau 2020. gada nogalē. Domājot par jauno Valmieras novadu, kopā uz prāta vētru ne reizi vien sanāca vairākas darba grupas – gan pašvaldību izpilddirektoru, gan arī nodaļu vadītāju līmenī. Sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu diskusijās un aprēķinos faktiski tika paveikts viens kārtīgs mājas darbs, kura rezultātā tapa trīs iespējamie jaunā novada struktūras izveides un attīstības modeļi, tādēļ var droši teikt, ka pēc vēlēšanām Valmierā nevienam neziņā nebija jāsēžas kā pie baltas lapas. Izvēle bija par labu daļēji centralizētajam attīstības modelim, kurā tagad, kā zināms, ir izveidotas spēcīgas centrālās struktūrvienības: Attīstības, Izglītības, Sociālo lietu, Kultūras, Sporta, Tūrisma un Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvalde.

IVO VIRSIS: «Apmeklējot dažādus jaunā novada pasākumus, redzu, ka arī iedzīvotāji pagastos un pilsētās arvien vairāk izjūt savu piederību Valmieras novadam. To, manuprāt, veicina arī vienota informatīvā telpa.» Ārijas Romanovskas foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru