Jaunajā katlumājā – lētāka siltumenerģija

- 23.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kārtējā apkures sezona tuvojas ar labām vēstīm – akciju sabiedrības Valmieras Enerģija jaunā šķeldas katlumāja Valmierā, Dakstiņu ielā, ne tikai dos iespēju ražot siltumenerģiju lētāk nekā pēdējās trijās apkures sezonās, bet arī veicinās turpmāku siltumenerģijas tarifa stabilitāti pilsētā centralizētās siltumapgādes klientiem, jo tas vairs nebūs ļoti atkarīgs no krasām fosilā kurināmā – dabasgāzes – svārstībām.

Akciju sabiedrība Valmieras Enerģija ir regulēts komersants, kura darbību regulē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Iepriekšējās apkures sezonās SPRK bija apstiprinājusi šādus Valmieras Enerģijas ražošanas tarifus: 2017. gadā 41,28 eiro/MWh; 2018. gadā 44,07 eiro/MWh; 2019. gadā 40,53 eiro/MWh.

Sabiedrības darbība šobrīd vairs nav atkarīga no dabasgāzes cenas svārstībām, jo vairāk nekā 90% no apjoma tiek saražots ar atjaunojamiem energoresursiem, tāpēc šī gada 1. septembrī Valmieras Enerģija iesniedza SPRK jaunu tarifu projektu, kurā tiek plānots, ka siltumenerģijas ražošanas tarifs no 1. decembra varētu būt 36,85 eiro/MWh līdz Rīgas ielas 25 katlumājas slēgšanai 2021. gada 30. aprīlī, bet tarifs no 2021. gada 1. maija būtu 36,05 eiro/MWh. Abos gadījumos tas ir zemāks nekā iepriekšējās apkures sezonās. Jāatzīmē, ka siltumenerģijas ražošanas tarifs ir viena no trīs komponentēm siltumenerģijas gala tarifam, kas tiek piemērots siltumenerģijas patērētājam pilsētā. Gala tarifu veido siltumenerģijas ražošana, siltumenerģijas pārvade un sadale, kā arī siltumenerģijas tirdzniecība, taču ražošanas tarifam ir vislielākā ietekme uz gala tarifu.

CERĪGS JAUNIEVEDUMS. Jaunā šķeldas katlumāja Valmierā, Dakstiņu ielā. Foto no Adven arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru