Jauno pianistu svētki Pērnavā

- 8.Februāris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šogad 100 gadu jubileju svin ne tikai Latvija, bet arī mūsu kaimiņvalstis — Lietuva un Igaunija. 3. februārī Pērnavas Koncertzālē izskanēja Starptautiskā klavieru mūzikas diena, kura, kā pasākuma atklāšanā teica Pērnavas Mūzikas skolas klavieru nodaļas vadītāja Marika Kappa, ir dāvana Igaunijas simtgadei.

Koncertā, atsaucoties uz igauņu draugu uzaicinājumu, piedalījās arī Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkņi Emīls Čečiņš un Sanija Linda Cine.

Ierodoties Pērnavā, mūs laipni sagaidīja pasākuma organizatori, kuri mūs vispirms iepazīstināja ar 2002. gadā celto Pērnavas Koncertzāli, kurā atrodas arī mūzikas skola, divas zāles ar lielisku akustiku, kafejnīca un mūzikas veikals. Pēc mēģinājuma dažas minūtes atpūtai un — sākās koncerts, kurā skanēja igauņu, lietuviešu un latviešu komponistu skaņdarbi. Koncertā piedalījās vairāk nekā septiņdesmit jauno pianistu no daudzām Igaunijas mūzikas skolām, Lietuvu pārstāvēja jaunie pianisti no Šauļiem, Latviju — valmierieši Emīls un Sanija Linda. Pērnavas Mūzikas skolu, kas 2019. gadā svinēs 75. dzimšanas dienu, pārstāvēja divdesmit septiņi jaunie pianisti.

Emīls koncertā atskaņoja skaņdarbus, kurus komponējusi igauņu komponiste Riine Pajusaar un latviešu komponists Kristaps Pētersons, savukārt Sanija Linda igauņu draugus svētkos sveica ar latviešu komponista Sergeja Austra Universa mūziku. Koncerta dalībnieki par labu sniegumu Starptautiskajā klavieru mūzikas dienā saņēma pateicību, igauņu draugi pozitīvi novērtēja Emīla un Sanijas Lindas sniegumu koncertā, īpaši izcēla Sanijas Lindas tembrāli krāsaino klavieru skanējumu.

Pēc svētku koncerta visi dalībnieki un skolotāji pakavējās draudzīgās sarunās pie svētku tortes.

Pirms došanās mājup apmeklējām Pērnavas vecpilsētu un jūrmalu.

Paldies igauņu draugiem un Emīla vecākiem par lielisko iespēju piedalīties tik skanīgā, interesantā un sirsnīgā pasākumā.

PĒC KONCERTA Pērnavas vecpilsētā. Foto no Aivara Cepīša personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru