Jauno piensaimnieku konkurss «Nākotnes zvaigzne 2022»

- 10.Augusts, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Kā zināms, 5. augustā Valmieras novada Kauguru pagasta zemnieku saimniecībā «Vītoliņi» biedrība «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» (LHA) kopā ar lielu atbalstītāju pulku profesionāli augstā līmenī noorganizēja gan Holšteinas šķirnes dzīvnieku izstādi - vērtēšanu, gan arī jauno piensaimnieku konkursu «Nākotnes zvaigzne 2022». Piedāvājam fotoreportāžu no jauno piensaimnieku sacensības.

Ar raibu govs purniņu uz sejas

Lai apmeklētāji labāk orientētos gan jauno pien­saimnieku skolas dalībnieku norisēs kā fermā, tā arī ringā un lai izsekotu līdzi dzīvnieku izrādītājiem un viņu vestajiem dzīvniekiem, šova organizatori katru gadu gādā par izstādes katalogu, kurā ir ne tikai vārdi, uzvārdi un dzīvnieku audzētāju saimniecību nosaukumi, bet arī detalizēts apraksts par katru izstādes telīti un slaucamo govi. Lūk, citāts no šā gada kataloga: «Jaunie piensaimnieki ir Eiropā un pasaulē izplatīta jauniešu kustība, kuras mērķis ir popularizēt slaucamo govju audzēšanu jauniešu vidū. Tā sniedz ne tikai zināšanas govju audzēšanā, ēdināšanā, reprodukcijā, realizācijā un cilstsdarba veikšanā, bet arī dod praktiskas prasmes dzīvnieku vērtēšanā, izlasē, to sagatavošanā un prezentēšanā izstādēs.»

FINĀLĀ. Pēc godprātīgi paveiktā darba sacensībās ringā apbalvošanas ceremonijā (no labās): LHA vadība Ieva Rutkovska un Jānis Grasbergs, apbalvošanas ceremonijas balvu pasniegšanas Princese Elīna Freimane un šova tiesnesis Nico Bons kopā ar čempioni Egitu Taubi, rezerves čempioni Evelīnu Vanagu un godpilnās atzinības ieguvēju Ievu Ciukori. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru