«Jauno uzņēmēju skola» piestāj Valmieras tehnikumā

- 4.Oktobris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

No 17. līdz 26. septembrim Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) projekta «Inovāciju motivācijas programma» ietvaros devās tūrē uz Latvijas reģioniem semināru ciklā «Jauno uzņēmēju skola 2019».

Vidzemes reģiona semināram Valmieras tehnikumā bija pieteikušies vairāk nekā 120 dalībnieku no Valmieras un apkārtējiem novadiem – Gulbenes, Madonas, Cēsīm, Aizkraukles, Rīgas u.c. pilsētām. Seminārā skolotāji un skolēni varēja uzzināt par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas un attīstīšanas iespējām, iepazīties ar jau strādājošu SMU veiksmes stāstiem un uzklausīt biznesa ekspertu pieredzi.

Pasākuma dalībniekus īsā uzrunā iedvesmoja Junior Achievement programmu direktore Inga Bolmane, Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša, kā arī Valmieras attīstības aģentūras pārstāves Baiba Zvejniece un Liene Dembovska. Ar savu biznesa veiksmes stāstu dalījās SMU programmas dalībnieks Nils Tomass Plētiens (SMU «Mecahatronics»), atklājot savu pieredzi un ieguvumus «Kā būt uzņēmējam skolā?». Uzstājās arī LIAA Valmieras biznesa inkubatora pārstāvis Juris Čeičs, kā arī jaunieši – Ēriks Eduards Lapsa, Agris Čodars, kuri ir inkubatora dalībnieki, SIA «Safe&Stable» īpašnieki un Valmieras tehnikuma audzēkņi.

Junior Achievement (JA) Latvia pārstāvji pastāstīja par iespējām, ko sniedz JA Latvia piedāvātās programmas, lai uzsāktu uzņēmējdarbību jau skolas laikā. Ikviens varēja saņemt individuālas konsultācijas par sava uzņēmuma darbību un attīstību, kā arī dalībniekiem bija iespēja apgūt dažādas ar uzņēmējdarbību un radošo domāšanu saistītas prasmes radošajā darbnīcā.

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta «Inovāciju motivācijas programma» ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Skolēnu mācību uzņēmumu programmas ilggadējs atbalstītājs ir Swedbank Latvia.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru