Jaunumi "Valmieras stikla šķiedras" akcionāru saimē

- 23.Februāris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Akciju sabiedrības Valmieras stikla šķiedra administrācijas korpusa priekšā mastos četru valstu karogu vietā nu vairs tikai triju – Latvijas, Vācijas un Lielbritānijas – standarti.

Vismaz pagaidām uz neatgriešanos pazudis ceturtās valsts klātbūtnes apliecinājums Valmiera Glass grupā – ASV karogs. Kā izrādījās, savulaik par Latvijas lielākajām investīcijām otrpus okeāna vienā no jaudīgākajām pasaules ekonomikām dēvētā un toreizējās akciju sabiedrības vadības visādi cildinātā valmieriešu meitasuzņēmuma izveidošana ASV Džordžijas štatā pēc ražotnes atklāšanas 2015. gada aprīlī jau visai ātri izrādījās nevis trešā dzenskrūve kompānijas iespaidīgajam līdz tam divmotoru – Latvijas un Lielbritānijas (Valmiera Glass grupā kopš 2013. gada) uzņēmumu – kuģim, bet gan nepatīkams un finansiāli pagalam neizdevīgs enkurs, kas ne tikai bremzēja, bet pat sāka vilkt zem ūdens līdz tam sekmīgi peldējušo laineri. 

Toreizējais Valmiera Glass USA Corp. prezidents Andrē Heincs Švionteks, uzsākot biznesu aiz okeāna, bija ļoti gandarīts par vietējiem apstākļiem Džordžijas štatā: «Par zemi mums nebija jāmaksā, saņēmām arī lielas nodokļu atlaides, kas būs spēkā vēl vairākus gadus. Tas ir atbalsts, ko nekad neesam pieredzējuši šeit Latvijā. Arī zemajām gāzes un elektrības cenām nav konkurences.» Taču izrādījās, ka ar visiem šiem amerikāņu jaukumiem sekmīgam biznesam ir par maz, piemēram, vietējā darbaspēka čaklums un ieinteresētība nebija gluži tāda, kādu Valmiera Glass grupas īpašnieki un vadlīniju noteicēji līdz tam bija raduši redzēt savos uzņēmumos Latvijā un Lielbritānijā...

DŪMEŅI KŪP, VISS NOTIEK! Ja jau jaunais Valmieras stikla šķiedras akciju kontrolpaketes īpašnieks uzteic Valmieras uzņēmumu kā vienu no vadošajiem stikla šķiedras ražotājiem Eiropā, tad valmieriešiem atliek vien turpināt savu labi iesākto. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru