Jaunums – domu grāmata

- 24.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai arī tagad skolēni un to vecāki aizvien biežāk saziņai ar mācību iestādi izvēlas e-klasi un tās piedāvātās iespējas un dienasgrāmatas palēnām tiek lietotas aizvien mazāk, no tām pagaidām vēl negrasās atteikties Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskola. Turklāt viņi šo konceptu ir uzlabojuši, radot savas skolas domu grāmatu, kura pirmajā skolas dienā tika dāvināta katram skolēnam.

«Mūsu skolā strādā sporta skolotāja Mārīte Bisniece, kura ir ļoti laba klases audzinātāja un sporta skolotāja. Viņa pavasarī nāca klajā ar šo radošo domu – veidot domu grāmatu, lai bērniem veicinātu prasmi domāt un analizēt,» stāsta skolas direktore Iveta Rambola.

Radītā domu grāmata palīdz bērniem un jauniešiem piefiksēt savas prasmes, mērķus un kā pa soļiem tos sasniegt, tāpat ir vieta, kur radoši izpausties. Atstātas speciālas sadaļas, kur skolēns prognozē sev vēlamo atzīmi mācību priekšmetos, piemēram, matemātikas kontroldarbā. «Es dažu bērnu dienasgrāmatās esmu redzējusi, ka viņi jau to dara, teiksim, bērns vēlas iegūt matemātikā vērtējumu astoņi, bet izrādās, ka skolotāja viņa zināšanas ir novērtējusi uz septiņi. Tad kaut kas ir pietrūcis, un viņš sāk domāt, kas tas ir,» tā direktore. 

IDEJAS AUTORE sporta skolotāja Mārīte Bisniece, turot rokās dienasgrāmatas «māsu» – domu grāmatu. E. Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru