Jestrs jaunākā izlaiduma franču lauvēn Nr. 208

- 23.Janvāris, 2020
Dzīvesstils
Laikrakstā

Konkursā Latvijas Gada auto 2020 otrajā vietā palika franču auto ražotāja Peugeot 208 jaunākās paaudzes automobilis. Teikšu godīgi, ka starp fināla septiņiem spēkratiem man lauvēns bija, taču otro vietu es personīgi atdevu citam pretendentam. Nevarētu teikt, ka izjūtu kādu fobiju pret frančiem, taču man kaut kā viņu ražojumi asociējas ar vizuālo ekstravaganci, taču ne ar ilgtspējīgu visa auto aprīkojuma no iekšiņas un no āriņas lietošanu.

Manā viedoklī prasās būtisks precizējums, ko nesen Valmierā dzirdēju no kāda jaunu auto tirdzniecības eksperta – profesionāļa ar krietnu desmit gadu pieredzi, tostarp arī ar franču automobiļiem. Tad nu šis kungs uzslavēja Made in France automobiļu dzinējus, tie, viņaprāt, patiešām esot īsti ilgmūžības rekordisti, toties auto iekšpuse – salons – jaunam pirktam franču automobilim jau pēc dažu gadu ekspluatācijas izskatoties neglābjami novalkāta... Taču tikko no dīlera šāds auto nenoliedzami ir šarma pārpilns! Tieši tāds mana testa brauciena laikā vizuāli ir jaunais lauvēns Nr. 208 košā sinepju krāsā. No ārpuses – uh! Toties iekšpusē mani atkal tracina spoži melnās klavierlakas pārbagātība, arī daudzstāvu viduskonsole. Protams, tas ir bezgala kičīgi pilnīgi svaigam automobilim, bet, kad ikdienā visa tā saimniecība noputēs, kad to nāksies pucēt... Tad būs elle maziņā! Automāts lauvēnam strādā labi, mašīna arī uz grumbuļaina asfalta ir stingra un savākta. Piekare strādā labi. Jāatzīst, ka par 18 tūkstošiem eiro tiek piedāvāts diezgan daudz. Iespējams, šis auto būs spēcīgs konkurents jaunajam Renault Clio, taču man kā latvietim praktiskajam daudz vairāk tīkams ir renīša interjers. 

DARBA APĢĒRBĀ. Automobilis jau dabūjis izbaudīt zemes ceļu, tāpēc testa sinepju krāsas Peugeot 208 sāni nav tik spoži kā no rīta, toties spēkrata deguns, kas kļuvis masīvāks un ar lielāku radiatora resti, izskatās iespaidīgi joprojām. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru