Joprojām ar domu par NBA

- 10.Jūlijs, 2020
Sports
Laikrakstā

Taisni neticas, ka kopš tās vasaras dienas, kad viņi trijatā – Dairis Bertāns, Jānis Kaufmanis un Oskars Virsis – pēc Eiropas čempionāta bronzas medaļu izcīnīšanas Vara Krūmiņa vadītajā Latvijas U-18 izlasē tā dīki Valmieras svētku burziņā sēdēja zālītē pie slidotavas, vērojot, iespējams, tur notiekošās 3x3 basketbola aktivitātes, ir pagājuši jau gari 13 gadi.

DAIRIS BERTĀNS pa šo laiku basketbolā izaudzis par atzītu profesionāli, kurš savos tikai  30 gados jau paguvis uzspēlēt faktiski visās pasaules spēcīgākajās basketbola līgās, groza bumbas Meku – Nacionālo Basketbola Asociāciju jeb NBA ieskaitot. Šonedēļ viņi abi ar jaunāko brāli Dāvi jau otro gadu pēc kārtas Valmierā rīko brāļu Bertānu basketbola meistarklasi. Interesanti, ka pērn pie jaunajiem talantiem netika Dairis, tāpēc par abiem bračkām strādāja Dāvis, bet šogad abi ir mainītās lomās. Dāvis, kurš izlēmis NBA sezonas  izskaņā  Vašingtonas Wizards formu dažās atlikušajās spēlēs vairs mugurā nevilkt, jo play off komandai tāpat nespīd, tikko atlidojis no ASV uz Latviju un pandēmijas ierobežojumiem paklausīgi pašizolējies, tāpēc visu nometnes laiku, izņemot sestdienu, Valmierā būs Dairis. Brīvu brīžu šajās dienās solās būt maz, tāpēc šī intervija tapusi kā neliela improvizācija, izmantojot gandrīz pusstundu aci pret aci ar Dairi, kā arī dažas no viņa atbildēm uz citu mediju kolēģu jautājumiem kompaktā preses konferencē tūlīt pēc basketbola nometnes atklāšanas.  

Vai toreiz, 2007. gada vasarā, varēji iedomāties, ka dabūsi uzspēlēt faktiski visās spēcīgākajās basketbola līgās, ieskaitot NBA?

Noteikti nevarēju kaut ko tādu pat iedomāties vai iztēloties. Tas varbūt bija tāds sapnis, ko vajadzētu, bet par to, ka tas realitātē piepildīsies... Nē, tolaik par to noteikti neaizdomājos!

DAIRIS BERTĀNS.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru