Kā izveidot reālistisku mājokļa remonta budžetu?

2.Maijs, 2023
Apmaksātā publikācija
Portālā

Klāt ir pavasaris, kas daudziem liek domāt par mājokļa labiekārtošanas darbiem. Lai tos veiksmīgi realizētu, ir jārēķinās ne tikai ar laika, bet arī finanšu ieguldījumu. Tā apmērs ir atkarīgs no plānoto darbu apmēra, taču, jo precīzāk zināsiet, cik naudas Jums vajadzīgs plānotā mērķa sasniegšanai, jo labāk un mierīgāk veiksies darbi.

Darāmo darbu saraksts

Lai aprēķinātu remonta budžetu, vispirms ir jāzina, kādus darbus plānots veikt. Iespējams, tā būs tikai jaunu tapešu izlīmēšana viesistabā, bet varbūt vēlaties veikt vērienīgu visa dzīvokļa remontu? Jo precīzāk uzskaitīsiet visus veicamos darbus, jo vieglāk būs aprēķināt aptuvenās izmaksas.

Ja ir grūti pašiem novērtēt, cik un kādi uzdevumi jāveic vēlamā rezultāta sasniegšanai, pieaiciniet speciālistu, kurš novērtēs mājokļa stāvokli un, iespējams, pat pamanīs to, ko Jūs paši palaistu garām. Tas palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem vēlāk.

Remonta tāme

Kad darāmo darbu saraksts ir gatavs, nākamais solis tāmes izveide. Izvērtējiet arī to, kādus darbus veiksiet paši un kur būs vajadzīga speciālistu iesaiste. Piemēram, tapetes visdrīzāk varēsiet ieklāt paši, bet santehnikas darbiem, iespējams, būs vajadzīgs sertificēts santehniķis.

Izveidojiet arī sarakstu ar nepieciešamajiem materiāliem. Lai veiksmīgāk aprēķinātu gaidāmās izmaksas, par pamatu ņemiet nevis lētāko, bet vidējo materiālu cenu.

Tāpat arī der atcerēties to, ka neviens remonts nenorit bez neplānotiem izdevumiem, tādēļ, aprēķinot budžetu, pieskaitiet vismaz 15 % no plānotajām izmaksām neparedzētu tēriņu segšanai.

Kā finansēt remontu?

Ja aprēķinātās remonta izmaksas ir salīdzinoši nelielas, ieceri īstenot ir vienkāršāk, taču, ja vajadzīgā summa ir lielāka, jālemj par uzkrājuma veidošanu vai kredīta noformēšanu.

Mājokļa remonta kredīts no Sefinance var būt risinājums, ja labiekārtošanas darbus vēlaties veikt jau tagad, negaidot, kamēr tiks sakrāta šim mērķim vajadzīgā summa. Pirms aizdevuma noformēšanas svarīgi izvērtēt savu maksātspēju un aizņemties atbildīgi.

Protams, labāk ir sākt veidot uzkrājumus laicīgi. Ja ir zināms, ka tiek plānots remonts pavasarī, sāciet atlikt jau rudenī. Ir ļoti iespējams, ka līdz pavasarim Jums izdosies sakrāt līdzekļus, lai remonta darbus realizēt bez papildus finansējuma.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru