Kā padarīt savu interneta veikalu drošāku?

4.Jūnijs, 2019
Ekonomika
Portālā

Interneta veikala atvēršana ir aizraujošs brīdis jebkuram mazajam uzņēmumam vai mājražotājam. Pašam savs tiešsaistes veikals, krasi palielina izredzes gūt vērā ņemamu peļņu. Tomēr, ja neuztversiet nopietni savas interneta vietnes drošību, tas var arī izrādīties lēmums, ko pēc tam vēl ilgi nāksies nožēlot.

Rūpīgi izvēlieties hostinga pakalpojumu sniedzēju

Jebkuram tirgotājam sava interneta veikala drošība būtu jāuztver kā prioritāte. Ir virkne metožu, ko aizsardzībai pret zagļiem un ielaušanos lieto fizisku veikalu īpašnieki – piemēram, jūs taču negribētu atvērt savu veikalu ēkā kurai nav durvju. Tieši tāpat ir nepieciešams aizsargāt arī savu virtuālo veikalu. Tāpēc, kad izvēlaties hostinga pakalpojumu sniedzēju savai mājaslapai, atcerieties rūpīgi izvērtēt to, vai jūsu izvēlētais variants ir pietiekami drošs.

Ir ieteicams kārtīgi izpētīt jebkuru hostinga pakalpojumu sniedzēju, pirms izvēlēties kādu no tiem. Pārliecinieties par to, ka šī uzņēmuma reputācija liecina par augstu drošības līmeni un uzticamu servisu. Hostinga servisi, kuri drošību uztver visnopietnāk, parasti savā mārketinga komunikācijā izvirza augsto drošības līmeni kā savu galveno priekšrocību.

Izvēlieties drošas paroles

Atgriežoties pie analoģijas ar fizisku veikalu, jūs droši vien gribētu pārliecināties par to, ka atslēga šī veikala durvīs spēj saglabāt to drošu un pasargāt to no iebrucējiem. Līdzīgi tam, brīdī, kad plānojat drošības pasākumus savam interneta veikalam, ir svarīgi izvēlēties paroli, ko būs grūti uzminēt vai uzlauzt. Par laimi, to paveikt ir daudz vieglāk nekā varētu šķist.

Līdzās tam, ka pārliecināties par savu paroļu drošību, jums vajadzētu arī pamudināt savus klientus pievērst lielāku uzmanību drošībai internetā. Uzņēmumi, kuri piešķir lielu vērību savu klientu drošībai, un kuri aktīvi palīdz tiem sasniegt un uzturēt pienācīgu datu drošību, parasti saskaras ar krietni mazākām problēmām šajā jomā. Piemēram, daudzi tiešsaistes kazino, kuri jau izsenis ir spējuši nodrošināt teicamu drošības līmeni saviem klientiem, piedāvā klientiem iespēju nopirkt žetonus, ko lietot spēlēšanai. Tas ļauj klientiem izdarīt tikai vienu pirkumu ar savu maksājumu karti. Informāciju nav nepieciešams saglabāt, līdz ar to, netiek uzkrāta informācija, ko potenciālie hakeri varētu nozagt.

Uzstādiet spēcīgu ugunsmūri

Jūsu ugunsmūris ir jūsu pirmā aizsardzības līnija cīņā pret iebrucējiem internetā. Ugunsmūrim vajadzētu viegli apturēt visus vienkāršākos uzbrukumu un ielaušanās veidus, ko jūsu sistēmām visticamāk nāksies piedzīvot. Ugunsmūris var būt balstīts gan uz programmatūru, gan uz īpaši konfigurētu datoraparatūru, un tam ir paredzēts būt kā aizsargmembrānai starp diviem tīkliem, atļaujot izveidot tikai apstiprinātus savienojumus.

Neuzstādīt ugunsmūri e-komercijas vietnei būtu tāpat kā neuzstādīt aizslēdzamas durvis noliktavai. Ja jūsu uzņēmums kristu par upuri tīkla iebrukumam, un izrādītos, ka tīklā nebija uzstādīts ugunsmūris, tas jūsu uzņēmumam būtu ļoti apkaunojošs brīdis.

Interneta veikals var kļūt par pamatu ļoti ienesīgam biznesam, ja to vadīsiet un aprūpēsiet pareizajā veidā. Tomēr, ja jūs neinvestēsiet labas drošības sistēmas izveidē savam e-komercijas veikalam, tas var izrādīties nekas vairāk par dārgu kļūdu. Papildus padomiem, kas sniegti šajā rakstā, noteikti apsveriet arī iespēju ieviest divu faktoru autentifikāciju, un izpētiet vēl citus drošības paņēmienus, ko iespējams izmantot izterneta veidala drošības uzlabošanai.

Komentāri
Pievienot komentāru