Kad krīt piena cena un ražošanas apjomi

- 3.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pašreizējie krīzes apstākļi jau kopš marta negatīvi ietekmējuši arī mūsu valsts piena ražošanas nozari. Lauksaimniecības datu centra informācija apliecina, ka aprīlī valstī nodotā svaigpiena apjoms sarucis par 2,8% salīdzinājumā ar pērno gadu. Turpinājies arī  ganāmpulku skaita kritums, to nu ir par 9,6% mazāk nekā aizvadītā gada aprīlī, bet slaucamo govju skaits samazinājies par 4,9%. 

Piena iepirkuma vidējā cena aprīlī Latvijā turpinājusi savu lejupslīdi un vidēji tā bija 28,41 cents/kg. Arī situācija maijā lauksaimniekus neiepriecina, jo ir zināms, ka daži pārstrādes uzņēmumi savu iepirkuma cenu ir samazinājuši līdz pat 24 centiem par kilogramu. 

Situācijā, kad svaigpiena iepirkuma cena krīt, bieži vien ir bijis tā, ka piena ražotājus ir paglābuši viņu pašu izveidotie piena ražotāju kooperatīvi. Tie piena iepirkuma cenas samazinājumu kaut daļēji, tomēr kompensēja uz sava rēķina, tā savukārt samazinot administratīvos izdevumus, tērējot investīcijām vai citiem attīstības mērķiem atliktos uzkrājumus vai pat izmantojot banku izsniegtos aizdevumus. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru