Kaimiņu vienotība daudzu gadu garumā

- 1.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

31 gads nemanot aizskrējis kopš Baltijas ceļa saviļņojošajiem notikumiem, kuri vienoja tautas un ar laiku ļāva gūt neatkarību Baltijas valstīm.

Dažkārt varētu šķist (īpaši jaunajai paaudzei, kura nav pieredzējusi tā laika skarbumu un nopietno uzdrošināšanos, kas nedaudz vēlāk atsevišķiem cilvēkiem pat prasīja dzīvību), kāpēc gan to ir vērts atcerēties vēl šobrīd, kad gribētā brīvība un pašnoteikšanās ir iegūta, kad Latvija, Lietuva un Igaunija dzīvo neatkarīgu valstu dzīvi? Tomēr ne velti 2009. gadā akcija Baltijas ceļš iekļauta UNESCO programmas Pasaules atmiņa starptautiskajā reģistrā, tādējādi apliecinot akcijas nozīmīgumu pasaules mērogā.

Šogad, 23. augusta pēcpusdienā, tiekoties Unguriņu – Lilli robežpunktā, Baltijas ceļa atceres pasākumā, gan Naukšēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Zuments, gan Mulgi domes priekšsēdētājs Arvo Malings savās uzrunās, līdztekus aktualitātēm savās pašvaldībās, uzsvēra tieši šo tēmu – cik būtiski ir, lai jaunā paaudze saņemtu izpratni par nevardarbīgas pretošanās izpausmes spēku vēsturiskajā kontekstā (Baltijas ceļš un Baltijas valstu neatkarības atgūšana iekustināja daudzu valstu politiskās pārmaiņas) un novērtētu daudzu tautu vienotību arī mūsdienu demokrātijas stiprināšanā. 

ZIEDU PAKLĀJA veidotājas. Margitas Tomsones foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru