Katrs darbs ir unikāls

- 11.Decembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

INGA kopā ar vīru IVARU ir radoši valmierieši, un katrs ir atradis savu nišu. Inga veido sveču laternas – kad izdeg svece, paliek ziedu un augu glezna, kurā var ielikt tējas sveci, un siltums, gaisma turpina starot. Ivars dod otro elpu stikla pudelēm, un tā top rokām darināti kausi, glāzes un svečturi. 

Aizvadītajā gadā LIAA Valmieras biznesa inkubatora Gada balvas pasniegšanas ceremonijā Inga saņēma apbalvojumu nominācijā «Gada viedais». «Liesma» Ingu aicināja uz sarunu par svecēm, par darbu darināšanu no pudelēm. 

Aizsākums

Facebook lapā «Pļavas smarža» var ieraudzīt manis veidotās sveces. Tas ir sens stāsts, jo man vienmēr ir paticis staigāt pa pļavām un vākt zāļu tējas. Šos augus var izmantot praktiski gan kā tēju, gan arī tiem var būt cits pielietojums. Sveču liešanas prasmes ir apgūtas meistarklasēs. Augustā bija iespēja iziet deviņu krāsu ciklu meistarklasi ar svecēm un sausajiem ziediem. Tā man radās viena dāvaniņa, otra dāvaniņa... Sapratu, ka ne tikai tuvajiem varu dot siltumu caur svecēm, bet arī citiem – tā radās doma, ka varētu ievietot Facebook savas sveces, un cilvēkiem patika. Šie ziedi un lapiņas, kas tiek liktas svecēs, ir pašu vāktas un kaltētas. 

MAZS IESKATS no «Glass Design Garage» veidotajiem traukiem. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru