Kino Pedālis atklāj Latvijas festivālu vasaru

- 14.Maijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Kino Pedālis, sapludinot robežas starp kino un velo, ļauj aktīvos piedzīvojumos doties kā lielam, tā mazam. Otru līdzīgu pasākumu būs pagrūti atrast ne vien Latvijā, bet, iespējams, arī pasaulē. Visa sāls ir priekā un iespējā būt kopā, lai izkustinātu gan miesu, gan prātu.

Festivāls piektdien tika atklāts ar kino nakti, kad durvis vēra pieci pop up kinoteātri, iekārtoti vietās, kuras ikdienā nav atvērtas apmeklētājiem, piemēram, Valmieras drāmas teātra aizskatuve vai televīzijas tornis. Festivāla programmā bija dokumentālās filmas no visas pasaules, katram kinoteātrim sava filmu programma. Emocionālākā šī gada filma neapšaubāmi bija Plāns C-14 II (režisors Nico Munoz, Argentīna). Patīkamu pārsteigumu sagādāja režisors Ivars Zviedris, kurš pirms savas filmas Ērik, atnāc! tikās ar skatītājiem vaigā, rosinot uz sirsnīgām sarunām.

Savukārt sestdien ar kopīgu braucienu cauri visai Valmierai startēja velo brauciens, kas reizē bija arī interaktīva spēle, jo līdz ar braukšanas virzienu piespēlēja dažādus āķīgus jautājumus. Braucienu atklāja Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, aktīvā tūrisma centra Eži sirds Rolands Melbārdis, bet rīta rosmi vadīja Armands Sukuts.

Braucēji varēja izvēlēties kādu no trim maršrutiem, katrā maršrutā īpaši pieturas punkti ar dažādām lustēm, ūdens uzpildes un telefona uzlādes punktiem. Ģimeņu pedālis (15 km) šogad veda pa Kocēnu novadu un pulcēja kā lielus, tā mazus divriteņus, trīsriteņus, kulbas un īpašas uzpariktes, lai pārvadāt varētu arī pašus jaunākos festivāla dalībniekus. Puspedālis (25 km) un Dižpedālis (50 km) vedināja iepazīt Beverīnas novadu ar varen skaistu pārbraucienu pa meža takām, gardu pieturvietu Brenguļu alus sētā un absolūti romantisku pārsteigumu vietā, kur Abuls satiekas ar Gauju.

Sestdien notika līdzsvara riteņu sacensības pašiem mazākajiem, tika organizēta Dānijas vēstniecības un Novo Nordsk veselības pietura, kur mazie zīmēja, lielie mērīja cukura līmeni, izzināja par veselīgu ēšanu, jauca paši savus veselīgos kokteiļus un iepazina Dānijas velo kultūras šķautnes. Turpat arī mini street food festivāls vēdera priekiem. Vakarpusē festivāla romantiskākā daļa – visi velo brauciena dalībnieki piedalījās loterijā ar galveno balvu – jaunu velosipēdu no veikala Eži. Noslēgumā par muzikālajām lustēm gādāja grupa 7 Dēli un DJ ALL – VISS.

AR DEJĀM LIETŪ, MĪŠANOS PA SAULI UN DOKUMENTĀLO FILMU SKATĪŠANOS piecos neparastos pop up kinoteātros aizvadīts neparasts nedēļas nogales piedzīvojums – festivāls Kino Pedālis, kas kopā pulcēja velo un kino mīļus no visas Latvijas. Roberta Āboltiņa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru