Kokmuižas pils kompleksa teritorija – tūrisma maršrutā «Dārza Pērles»

- 26.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kocēnu novada pašvaldība kā projekta partneris piedalās Vidzemes Tūrisma asociācijas īstenotajā Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektā «Dārzu tūrisma piedāvājuma dažādošana Igaunijā un Latvijā».

Projekta mērķis ir, apvienojot vairāk nekā 50 brīnišķīgus dārzus un parkus gan Latvijā, gan arī Igaunijā, izveidot jaunu tūrisma maršrutu «Dārza Pērles». Maršrutā iekļauts arī Kocēnu novads un tajā esošā Kokmuižas pils kompleksa teritorija.

Cenu aptaujas rezultātā apzaļumošanas darbus veiks Kocēnu novada uzņēmēji – zemnieku saimniecība «Dārzniecība», kas par līgumsummu 9610,29 eiro teritorijā starp Kokmuižas klēti (mūsdienās – Kocēnu kultūras namu) un vienu no Kocēnu dīķiem veiks pamatnes sagatavošanas darbus un izveidos deviņas dobes, kurās iestādītās ziemcietes ar savu krāšņumu priecēs apmeklētājus un izdaiļos Kokmuižas pils kompleksa teritoriju no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Blakus esošajā dīķī tiks iestādītas dažādas ūdensrozes un par pašvaldības budžeta līdzekļiem tiks uzstādīta peldošā strūklaka, kuras izveide atbalstīta Kocēnu novada domes sēdē deputātu balsojumā.

Projekta īstenošanai Kokmuižas pils kompleksa teritorijā kopējais finansējums ir 18800 eiro, no kuriem 15980 eiro ir Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas finansējums, 940 eiro – Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums un 1880 eiro – Kocēnu novada pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta ietvaros izveidotais maršruts apvienos tādus parkus kā Turaidas muzejrezervātu, Rakstnieku parku Amatas novadā, Ternejas un Endzeles parkus Rūjienas novadā, muižu parkus, kā Valmiermuižas, Oleru muižas, Vecgulbenes muižas, Kokmuižas parku, Igaunijā: Sangastes muižas, Rapinas muižas, Testamā muižas, kā arī vairākus privātus dārzus gan Latvijā, gan Igaunijā. Projektā iesaistījušās 10 organizācijas no Latvijas un 7 no Igaunijas, kas kopīgi apvieno vairāk nekā 50 dārzus.

Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija, tā kopējais budžets ir 749755 eiro, no kuriem 637291,75 eiro līdzfinansē Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma. Projekts norisinās 24 mēnešus – no 2018. gada 1. maija līdz 2020. gada 30. aprīlim.

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru