Kolekcija ar azartisku piegājienu

- 3.Septembris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Pirms jaunā mācību gada Valmieras muzeja garšaugu dārzā daudzus apmeklētājus ar garām un košām gladiolu ziedu vārpām iepriecināja kolekcionārs MODRIS PAEGLE no Rūjienas. Par aizrautīgo gladiolu audzētāju «Liesmā» esam rakstījuši ne reizi vien, šoreiz vaicājām tikai vienu – ko nozīmē saglabāt tik bagātīgu kolekciju.

Modra Paegles gladiolu kolekcijā, kā zināms, ir ap 450 šķirņu. To klāstā arī populāro Latvijas selekcionāru Laimoņa Zaķa, Jura Bāzes un Visvalža Viņķeļa, kā arī vairāku Krievijas un Ukrainas selekcionāru radītās gladiolu šķirnes. Par savu aizraušanos ar karaliski cēlajām puķēm Modris stāsta: «Kolekciju iesāku veidot pirms 40 gadiem, pa vidu, sākoties Latvijas pārmaiņu laikiem, bija apmēram 15 gadu pārtraukums, bet nu jau atkal esmu vecajās sliedēs, kā pats smeju – purvā, kur jau reiz biju. Man bieži vaicā, kura no gladiolu kolekcijas šķirnēm ir vismīļākā.

NE GLADIOLĀS, BET SALDĒJUMA SVĒTKOS. Kolekcionārs Modris Paegle šovasar Rūjienā kopā ar sievu Maiju (no labās), meitu Marutu un mazmeitu Jasmīnu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru