Konkrētus plānus gaidot

- 15.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē Labklājības ministrija (LM) nāca klajā ar priekšlikumu nākamajā apkures sezonā iedzīvotājiem no valsts līdzekļiem kompensēt pusi no siltumenerģijas, elektrības un dabasgāzes tarifu pieauguma, kas pārsniedz iepriekšējās apkures sezonas vidējos rādītājus.

Pastāv gana ticama iespēja, ka šī iniciatīva arī gūs atbalstu, taču nav skaidrs, vai tiks sperti arī citi soļi iedzīvotāju izdevumu samazināšanai.

LM priekšlikums šajā gadījumā svarīgs ir tādēļ, ka situācijā, kad apkārt virmo aizvien izteiktākas augošu ekonomisko problēmu pazīmes, solot tieši ietekmēt iedzīvotāju maciņus, atbildīgās amatpersonas centīgi vairās no konkrētu risinājumu izstrādes šo problēmu novēršanai vai vismaz mazināšanai. Nekas neparasts tas nav un ir piedzīvots jau vairākkārt, tostarp īpaši spilgti neizlēmība un vilcināšanās izpaudās Covid-19 pandēmijas sākuma posmā. Galvenā problēma tikmēr konstanti ir bijusi un acīmredzami turpina būt, ka valsts līmenī visbiežāk nav nekādu rīcības plānu ārkārtas gadījumiem daudzās jomās, tostarp nav pat izmodelēti dažādi iespējamie negatīvie scenāriji. Rezultātā, saskaroties ar nopietnām problēmām, rīcības plānus nākas izstrādāt, jau reaģējot uz tām, un tas neizbēgami raisa haosu, atšķiroties viedokļiem un interesēm.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru