Konkursa «Viena diena manā mūžā» laureāti – Valmieras jaunieši

16.Aprīlis, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Labklājības ministrijas rīkotajā konkursā skolēniem «Viena diena manā mūžā» uzvarējuši jaunieši no Valmieras, kuri, veidojot darbu par nedzirdīgu puisi, spēja saskatīt viņā nevis iedzimtu diagnozi, bet gan viņa spējas, sasniegumus, sirsnību un pašu būtiskāko – cilvēku, kas slēpjas aiz sabiedrības stereotipu radītās čaulas.

Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš: «Pirmo vietu un naudas balvu – 1000 eiro – ieguva autoru kolektīvs Sanija Jansone, Roberts Briediņš un Kaspars Rozītis no Valmieras Viestura vidusskolas ar darbu, kas stāsta par nedzirdīgu puisi Raivi, viņa ikdienu, interesēm un arī ilga darba rezultātā izkopto spēju runāt. Automašīnas vadīšana, dejas, sportošana – to visu spēj īstenot arī nedzirdīgs cilvēks, neraugoties uz citu aizspriedumiem.

Otrās vietas un 500 eiro ieguvēji ir Līga Runčis, Henriete Ignatjeva un Maksims Timofejevs ar videosižetu par Rēzeknes novadā dzīvojošo Iļju, kurš kā personība spēj iedvesmot apkārtējos, ir optimists un aktīvi piedalās sabiedriskajā dzīvē, lai arī staigāt sācis vien septiņu gadu vecumā un joprojām tas viņam sagādā grūtības.

Trešās vietas ieguvēja Ieva Apšiniece no Preiļiem saņems naudas balvu 200 eiro. Ievas stāsts ir par to, kā optimisms, stipra griba un cīņasspars ļauj viņai cīnīties ar I tipa diabētu un baudīt ikdienu gluži tāpat kā jebkuram citam pusaudzim. 

Kopumā vērtēšanai iesniegti 32 darbi. Žūrija izvēlējās desmit darbus – piecus videosižetus un piecus stāstus – par kuriem no 31. marta līdz 7. aprīlim ikviens varēja nobalsot mājaslapā www.cilveksnevisdiagnoze.lv, tādējādi nosakot konkursa uzvarētājus.»

RAIVIS GONČARUKS (otrais no labās) kopā ar saviem skolas biedriem – Valmieras Gaujas krasta vidusskolas-attīstības centra Dabaszinību olimpiādes komandu – Robertu, Ritvaru, Melisu, Herbertu un Letīciju. Ekrānšāviņš no video


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru