Konkursam gals vēl nav redzams...

- 6.Jūlijs, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

No 1. jūlija, iespējams, atjaunotās Latvijas laika garākajā iepirkumā – par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021. līdz 2030. gadam – atkal kārtējais rezultatīvais pitstops, jo uzsākta pakalpojumu sniegšana divās lotēs. 

SIA Tukuma auto nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus lotē Jēkabpils, Preiļi, Līvāni un akciju sabiedrība Liepājas autobusu parks – lotē Ogre, Aizkraukle. Savukārt, nodrošinot sabiedriskā transporta nepārtrauktību, pakalpojumu sniegšanu maršrutu tīkla daļās Limbaži, Sigulda un Cēsis vēl gadu turpinās sniegt akciju sabiedrība CATA.

Patlaban pasažieru pārvadājumos esošo situāciju komentē Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš: 

«Jautājums par sabiedriskā transporta kvalitāti, ātrumu, iedzīvotāju iespējām ērti iegādāties biļetes un maksimāli izmantot pārvadātāju nodrošināto maršrutu piedāvājumu ir aktuālāks nekā agrāk. Autotransporta direkcijas uzdevums ir gādāt, lai šo pakalpojumu kvalitāte arvien uzlabotos, kā arī nodrošināt, ka pakalpojumu sniedzēji tiek izvēlēti konkursa kārtībā. Neplānotā ģeopolitiskā situācija kaimiņvalstīs un sankcijas pret Krievijas Federāciju un Baltkrieviju ir būtiski ietekmējušas pārvadātāju iespējas realizēt sniegtos pakalpojumus apjomā un kvalitātē, kādā tas bija plānots konkursa norises laikā. Viens piemērs – samazinājusies jaunu autobusu ražošanai nepieciešamo izejmateriālu pieejamība, kā dēļ pārvadātāji arī Latvijā ir saskārušies ar transportlīdzekļu piegādes problēmām, laikā nesaņemot pasūtītos autobusus.»

PLECU PIE PLECA. CATA un VTU Valmiera busi joprojām savos maršrutos, piestājuši Valmieras autoostā. Gunta Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru