Kormūzika atved uz Latviju

- 14.Februāris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

KRISTOFERS VOLŠS-SINKA ir amerikānis, kas jau vairākus gadus dzīvo Latvijā. Viņš ir mākslinieciskais vadītājs Rīgas projektu korim (RPK), kas 22. februārī viesosies Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā un piedāvās klausītājiem programmu «Ceļš uz ziemeļiem». Liesma viņu aicināja uz sarunu par viņu pašu un gaidāmo koncertu.

Kā no Amerikas esat nonācis Latvijā? Viss ir saistīts ar kormūziku. Es Amerikā studēju kora diriģēšanu, tolaik bakalaura līmenī. Es apmeklēju milzīgu konferenci Čikāgā, kas bija visiem amerikāņu koriem, un koncertā dziedāja jauniešu koris «Kamēr». Tā bija mana pirmā pieredze ar latviešu koriem un Latviju kā tādu. Šis koncerts man bija pilnīgi jauna pieredze, jauns virziens kora dziedāšanā. Man radās pēkšņa interese par Latviju. Pēc tam es ieguvu stipendiju savā universitātē, lai pirmo reizi brauktu uz Latviju. 2012. gadā šeit biju trīs nedēļas, apmeklēju vairāku koru mēģinājumus, koncertus, runāju ar komponistiem un kora diriģentiem, interese tikai auga, bet toreiz es nerunāju ne vārda latviski. Atgriezos Amerikā un sāku studēt latviešu valodu, pēc tam vēlreiz atbraucu uz Latviju 2014. gadā, kad bija Pasaules koru olimpiāde. Braucu kā koru fans, apmeklēju vairākus pasākumus, arī vienu Kamēr koncertu. 

«MŪSU MISIJA ir piedāvāt tādu programmu Latvijas klausītājiem, kurā ir jauni un reti izskanējuši skaņdarbi,» tā RPK mākslinieciskais vadītājs Kristofers Volšs-Sinka. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru