Kovida un neizlēmības slogs

- 8.Oktobris, 2021
Viesis
Laikrakstā

Neviens no mušas vairs nepūš ziloni, jo būtībā ir palikusi vien kaila cerība, ka pandēmijas trešais vilnis nesagraus Latvijas veselības aprūpes sistēmu. Trūkst mediķu, pacientu skaits nemazinās, bet ar kovidu inficēto ar katru dienu kļūst vairāk. Tiek lēsts, ka slimnīcu kapacitāte būs izsmelta oktobra beigās. 

Saruna ar SIA «Vidzemes slimnīca» valdes priekšsēdētāju UĢI MUSKOVU.

Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas jauno ārstu asociācija rakstīja paziņojumu, ka veselības nozare piedzīvos kolapsu. Krīzes vadības padome otrdien nespēja vienoties par striktiem ierobežojumiem, lai trešo kovida vilni vēl ieliktu kaut kādos rāmjos. Kā situācija rezonē Vidzemes slimnīcā? 

Žēl, ka stingrāki ierobežojumi nav pieņemti agrāk. Žēl, ka sabiedrība neņem vērā pašreizējos ierobežojumus – neievēro distancēšanos, nelieto sejas maskas vai dara to pavirši, izvēlas pulcēties plašos pasākumos. Daudzi skaļi pauž, ka vakcinējušies vien tamdēļ, lai baudītu dzīvi un ceļotu. Ir statistika, ka ļoti daudzi saslimšanas gadījumi tiek ievesti. Lidostas, lidmašīnas, kur stundas paiet šaurībā, retinātā gaisā. Ir žēl, ka cilvēki neiedziļinās, neizprot situācijas nopietnību. Mēs aprīlī, maijā situāciju vērtējām cerīgāk. Cilvēki izvēlējās vakcinēšanos, un cerējām, ka aptvere būs daudzu citu Eiropas valstu līmenī, bet mums ir 42% vakcinēto, vēl mazāk senioru grupā. Mums katru dienu pieaug inficēto skaits un ar Covid-19 stacionēto skaits. Arī Vidzemes slimnīcā intensīvās terapijas jeb reanimācijas gultas ir aizņemtas. Jā, diemžēl tieši šī vīrusa dēļ ik pārdienas kāds cilvēks reanimācijā mirst.

TERAPIJAS NODAĻA 2 jau mēnesi atkal ir pārprofilēta par Covid-19 pacientu nodaļu. Tajā izvietotas 27 gultas un 3 reanimācijas gultas. 10 terapeitisko pacientu gultas zaudētas arī Terapijas nodaļā 1, jo arī tās pārprofilētas par Covid- 19 pacientu gultām. Laikā no 6. septembra līdz 7. oktobrim Vidzemes slimnīcā uzņemti pavisam 128 Covid-19 pacienti, pašlaik ārstējas 38 un trim ir smaga slimības gaita. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru