Kur likt iepakojumu, ko nepieņem taromāts?

- 3.Februāris, 2022
Laikrakstā

Neskatoties uz to, ka no 1. februāra darbu sāk Depozīta sistēma, kas dod iespēju vairāku veidu speciāli marķētu taru nodot taromātos tirdzniecības vietās vai pie tām, ne viss dzērienu iepakojums ir iekļauts jaunajā sistēmā.

Šajā sakarībā pašvaldību atkritumu apsaimniekotājs SIA ZAAO vērš uzmanību uz to, ka arvien nodrošina dažāda veida iepakojuma bezmaksas nodošanas iespējas, tāpēc aicina nevest ar speciālu atpazīstamības zīmi un svītrkodu nemarķētu iepakojumu uz tirdzniecības vietām, bet nodot to kā līdz šim – EKO laukumos un EKO punktos, izmantojot individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmājām.

ZAAO darbības reģionā astoņu novadu – Balvu, Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valmieras un Valkas – teritorijā darbojas 21 šķiroto atkritumu nodošanas jeb EKO laukums, kā arī pieejami vairāk nekā 660 EKO punkti jeb vietas, kur dalīti var nodot stikla pudeles un burkas, kā arī vieglo iepakojumu – papīru, polimērus, metālu, tai skaitā PET pudeles un skārdenes. 

Foto no ZAAO arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru