Lai mana Latvija labāka

- 23.Novembris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Vienam no Latvijas parlamentā šoruden ievēlētajiem vīriem mūspusē ir draiska iesauka: Ugunsjanka.

Tas no ilgajiem darba gadiem ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, kuros mierīgi un  dabiski  pie viņa atnākusi cieņa un cilvēku uzticība, kas 2018. gadā apliecināta ar Viestura ordeni, bet šogad — ar daudziem  balsotāju krustiņiem vēlēšanās. Pirms trim  nedēļām valmierietis JĀNIS SKRASTIŅŠ deva Saeimas deputāta svinīgo solījumu, jo zvērests dots jau, uzsākot dienestu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. 

Viņam ir latviski pamatīga ģimene — ar sievu Ilzi, diviem brašiem dēliem Elvi un Artūru, kā arī ģimenes mīluli rotveileru Falkoru un trim kaķiem.

SĀKUMS

Tu esi no Valmieras puikām?

No apzināta vecuma jā. Dzimis esmu Cēsīs, pirmos gadus pavadīju Stalbes pusē. Kad ģimene pārcēlās uz Valmieru, Burkānciemu, mācījos  Viestura 3. vidusskolā. No astotās klases gribējās sākt praktiskas lietas, toreizējā Pārtikas ražotāju vidusskolā izmācījos par siera meistaru, bet to darbu ilgi strādāt nesanāca: tautas valodā sauktās pirmās Krievijas krīzes laikā uz austrumiem produktus vairs neveda, trūka piena, siera ražošana samazinājās un līdz ar to arī darbs. Dienā piena kombinātā saražojām kādas septiņas, astoņas tonnas Holandes siera, bet, ja pieprasījums saruka uz pusi, tad arī algas bija atbilstošas...

Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru