Laiks pabūt kopā ar dzeju un mākslu!

- 3.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jau 55. gadu septembrī Latvijā norisināsies ikgadējais starptautiskais dzejas festivāls «Dzejas dienas». Valmierā par godu Dzejas dienām visu septembri garāžās aiz Valmieras Kultūras centra ikviens aicināts izbaudīt interaktīvu piedzīvojumu – Dzejas teltis. Pirmajā septembrī Dzejas teltīs varējām sastapt šī projekta un Story Hub producentes ELIZABETI PALASIOSU un MARTU KONTIŅU.

Elizabete Palasiosa stāsta: «Šis ir mūsu sirds projekts pašiem, tapis radošas prāta vētras rezultātā, kad likās, ka vēlamies izdarīt kaut ko foršu ar dzeju. Projekta sākums – mums bija saruna ar vienu Latvijā zināmu latviešu valodas skolotāju, literatūras pasniedzēju un bērnu mācību grāmatu autori, viņa stāstīja mums, ka pašlaik saredz komunikācijas barjeru starp dzejas vārdu un jauno paaudzi, kad ir grūti ieraudzīt dzejas plašo lietojumu, to, cik tā var būt iedvesmojoša, cik organiski savienojas ļoti dažādās mākslas formās. Tas mums bija tāds āķis lūpā, par to, ka gribējās izdarīt kaut ko interesantu un sakarīgu ar dzeju. Šajā gadījumā ir mākslas, mūzikas, dzejas un moderno tehnoloģiju savienojums, ar domu, kas tas ir kaut kas ļoti laikmetīgs un saprotams arī ļoti jaunai mērķauditorijai, kas dzīvo telefonos un savās planšetēs un bieži vien patērē multimediālu saturu caur dažādiem ekrāniem, kas ir mums riņķī apkārt – visur dzīvē. 

DZEJAS TELŠU ATKLĀŠANĀ PIRMAJĀ SEPTEMBRĪ. Projekta producentes (no kreisās)  Elizabete Palasiosa un Marta Kontiņa. G. Riekstiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru