Laime ir jāizbauda

- 11.Maijs, 2018
Viesis
Laikrakstā

Sajūtu parka atpūtas kompleksa vadītāja ILUTA URBANOVIČA nesen ir atgriezusies no sev tik tuvās Gruzijas. Tur acu skatam kalnu kores bijušas tik ierastas kā mūsmājās pieneņu pļavas. Ar Ilutu mēs runājām par prieka kalniem un sajūtu takām, kā uz šīm prieka virsotnēm iet. Ilutai tas ir izdevies, lolojot bērnus, darot darbu, kas tīk, dzīvojot no sirds. It kā pavisam vienkārši.

Nākot uz sarunu, man gribējās izprast, vai tiešām tas ir tik iespējami, ka sieviete paspēj it visu: būt veiksmīga darbā, mājas dzīvē, atrast laiku bērniem un vaļaspriekiem?

Es neesmu tā ļoti nopietni šai intervijai gatavojusies, man liekas, ka citi cilvēki gatavojas, vai ne? (smaida) Es tikai gulētejot domāju, ko vēlos pateikt par bērniem. Ne tikai par saviem bērniem, bet vispār par viņiem. Būt sievietei un būt mammai — tas taču ir tik labi, bet tā mātes loma ir visskaistākā un reizē visatbildīgākā. Un, ja man savs laiks, viena mana diena būtu jāsagriež gabaliņos kā pīrāgs — laiks vienam, otram un trešajam, man nesanāktu. Mana ikdiena nav sakārtojama pīrāgā, man ir jāliek pa kārtai darāmais uz darāmā, sajūta virsū sajūtai, atbildība pie atbildības. Man sanāktu laikam burgers, jo ikdienā ļoti daudzas lietas un atbildības pārklājas. Tas tā notiek, kad gribi paspēt, kad vēlies būt sieviete, mamma, būt vadītāja un līdzdarboties vienā komandā, kad gribas attīstīties un augt.

Tāds virpulis tev patīk?

Man ļoti vajag izaicinājumus, ja man to nav, tad man kļūst garlaicīgi, ja ir izaicinājumi, tad tas ir interesanti. Un tā ir ar visu. Ja darbs ir interesants, tad es te esmu. Sajūtu parkā visu laiku tiek plānota attīstība. Vai atceraties, kāds bija šis mežs pie Gaujas Stāvajiem krastiem pirms septiņiem gadiem? Parasts, neizkopts mežs, bet tagad to ir izdevies pārvērst par atpūtas, pastaigu vietu, atbrauc ģimenes, un visiem ir ko darīt. Es te satieku skolēnu grupas, trošu ceļš jau ir vaļā, un bērni smaida. Nu, kas var iepriecināt vairāk, ja bērni smaida? Man joprojām te ir tik interesanti, jo netrūkst ideju. Es domāju, ka interese par kaut ko ir atslēgas vārds tam, lai tev veiktos. Ja interese zūd, ja tu nevari augt, tad tu pazaudē, tu atsakies... Tas notiek darbā, attiecībās. Interese par procesiem, kuros tu esi līdzdalīgs, ļauj arī nenovecot. Tas ir riktīgi forši!

SVARĪGS IR LAIKS, ko varam pavadīt kopā, un arī tas, ko pavadu ar katru bērnu atsevišķi, jo tieši tad lielais Daniels, arī Dominiks un Sofija visvairāk pastāstīs par to, kā viņiem iet, — tā Iluta Urbanoviča. Bilde tapusi kādā jaukā pastaigā Gaujmalā. Matīsa Markovska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru